PRIMERA

Rakitić zaradio suspenziju u novoj pobjedi Seville!

01.12.2013 u 19:36

Nogometaši Seville upisali su važnu gostujuću pobjedu (2-1) kod Granade u sklopu 15. kola španjolske Primere…

Momčad Ivana Rakitića nadigrala je u Madridu Granadu s 2-1, a veliku je utakmicu odigrao Kolumbijac Carlos Bacca, strijelac vodećeg i asistent kod pobjedničkog pogotka Seville. Bacca je najprije u 23. minuti prvog poluvremena iskoristio veliku pogrešku domaćeg braniča na otprilike 30 metara od Granadinog gola, povukao je loptu do 20 metara i onda neobranjivo opalio u donji desni kut domaćeg vratara Roberta.

Rezultat se nije mijenjao do 61. minute kada je Iborra skrivio jedanaesterac, a na 1-1 poravnao Alžirac Yacime Brahimi. Momčadi su nakon toga držale po bod sve do 87. minute, kada je 'džoker s klupe' Unaia Emeryja, Kevin Gameiro zabio za pobjedu. Visoku mu je loptu glavom savršeno spustio Bacca, a Francuz je iz okomitog trka prema golu neobranjivo pogodio donji lijevi kut. Gameiro je u igru ušao sedam minuta ranije.

Rakitić je na travnjaku proveo svih 90 minuta, a u 57. je minuti zaradio žuti karton, peti ove sezone, zbog čega će morati propustiti idući Sevillin susret – domaći ogled protiv Athletic Bilbaa.

U nastavku večeri Valencia će ugostiti Osasunu, dok će Barcelona na teško gostovanje kod Athletic Bilbaa.