PREOKRET LEVANTEA

Rakitić zabio, ali i promašio penal, Sevilla izgubila!

26.01.2014 u 09:30

Nogometaši Seville dvaput su vodili i na kraju izgubili na svome Sanchez-Pizjuanu od Levantea (2-3) u 21. kolu španjolske Primere...

U utakmici u kojoj su imali pregršt prilika i daleko veći posjed lopte Andalužani su ostali 'praznih džepova', a ponovno je jednu od glavnih uloga na terenu imao i naš Ivan Rakitić. Hrvatski je reprezentativac u 58. minuti, pri rezultatu 1-1, promašio jedanaesterac, točnije pogodio je vratnicu. Iskupio se deset minuta kasnije kada je ušao u kazneni prostor s lijeve strane i onda pogodio sjajnim udarcem iskosa. Deseti mu je to gol ove sezone u španjolskom prvenstvu.

Njime Sevilla, međutim, nije profitirala budući da je samo tri minute kasnije izjednačio Loukas Vyntra, a onda u 75. minuti Simao Mate Junior donio pobjedu gostima iz Valencije.

Inače, Sevillu je u prvo vodstvo doveo Coke lijepim lobom u 25. minuti, a pet minuta kasnije je s bijele točke za Levante izjednačio David Barral.

Utakmica je zaključena dvama crvenim kartonima: Jairo je isključen na domaćoj, a Nikos Karabelas na gostujućoj strani.

Sevilli je ovo šesti poraz sezone, ali i prvi poslije osam uzastopnih kola.

Dodajmo da je iznenađenje u subotu napravio i Valladolid koji je pred svojim navijačima svladao Villarreal s 1-0. Valencia i Espanyol su, pak, na Mestalli odigrali neodlučeno 2-2.

Primera, 21. kolo:

Real Madrid - Granada 2-0 (Ronaldo 56, Benzema 74)

Valladolid - Villarreal 1-0 (Rueda 40)

Valencia - Espanyol 2-2 (Alcacer 7, Jonas 32 / Cordoba 3, Garcia 45 - 11m)

Sevilla - Levante 2-3 (Coke 25, Rakitić 68 / Barral 30 - 11m, Vyntra 71, Simao Mate 75)