• Objavljeno 18.08.2014 u 22:20
Neymar

Neymar

Izvor: Reuters / Autor: Gustau Nacarino

Barcelona je protiv meksičkog Leona na tradicionalnom izdanju turnira Joan Gamper, pred 100.000 navijača, predstavila novu momčad. Ivan Rakitić igrao je od prve minute, a nakon što mu je ukinuta kazna nastupa u prijateljskim dvobojima, na klupi Katalonaca pojavio se i Urugvajac Luis Suarez

Ako je suditi po prikazanom u utakmici protiv meksičkog Leona, novi Barcin trener Luis Enrique može biti zadovoljan dosadašnjim dijelom priprema za novu sezonu, ali i kapacitetima novih igrača koji su ovog ljeta stigli u katalonsku prijestolnicu. Uz to, nije nevažno spomenuti da se i Brazilac Neymar očito posve oporavio, pa će Barcelona ove sezone biti kudikamo opasniji suparnik madridskom dvojcu - Realu i Atleticu.

Barcelona je već u prvom dijelu, u kojem je krenula u sastavu: Bravo - Alves, Mascherano, Mathieu, Alba - Rakitić, Busquets, Iniesta - Messi, Rafinha, Neymar, pokazala Meksikancima da nemaju što tražiti na njezinom terenu, a s tri gola to je dodatno potkrijepila. Prvi je gol zabio Messi, a onda se s dva - od kojih je posebno dojmljiv bio gol za 2:0 - na listu strijelaca upisao i Neymar. Naš Ivan Rakitić imao je nekoliko dobrih dodavanja, ali i dva direktna pokušaja prema suparničkom golu.

U nastavku utakmice, samo nekoliko minuta prije nego je Enrique promijenio gotovo kompletnu momčad (Halilović nije ulazio), Barca je zabila i svoj četvrti gol. Na asistenciju Alvesa zabio je Munir El Haddadi. Isti je igrač zabio i za 5:0 i čak 'ukrao show' Luisu Suarezu, koji je također dobio priliku za predstavljanje. Konačnih 6:0 postavio je Sandro Ramirez

Naravno, pljesak su dobili svi, pa i novi Barcini igrači, ali posebno je dirljivo bilo u 52. minuti, kada je s travnjaka izlazio igrač Leona, a bivši Barcin igrač - Rafael Marquez