EUFORIJA U ŠPANJOLSKOJ

Rakitić je dao Barci nešto što nikad nije imala!

25.08.2014 u 09:26

Nakon impresivne 3:0 pobjede protiv Elchea, španjolski mediji slave nastup Lea Messija i mladog Munira, ali također ističu karakteristike igre Ivana Rakitića, kakve veznjaci Barce nisu imali posljednjih godina…

Rakitić je u svojoj debitantskoj službenoj utakmici odigrao svih 90 minuta, a najbolji njegov potez dogodio se u 46. minuti, kada je prekrasnom dubinskom loptom pronašao 19-godišnjeg Munira koji je rutinski loptu sproveo u mrežu.

Nakon trijumfa na otvaranju prvenstva, španjolski mediji posebno ističu sjajnu igru i dva pogotka Lea Messija, veličaju Luisa Enriquea koji je ubacio u vatru mladog Mudira i pogodio, a hvalospjeve je očekivano doživio i Ivan Rakitić, iza kojeg je odlična utakmica.

'Barcelona nije samo vidjela briljantan nastup Messije i lijep gol Munira. Od ostalih igrača posebno se istaknuo Ivan Rakitić, koji je popunjavao rupe i u obrani i u napadu. Hrvat je donio ravnotežu i red u Barceloninu igru, a također je dodao nešto što je Barceloni falilo: udarce iz daljine kad god se pojavi prilika,' piše El Mundo Deportivo i zaista ima pravo: Rakitić je svom novom klubu dao dimenziju koju nikad nije imala, s obzirom da su se igrači Barce oduvijek pokušavali ušetati s loptom u gol, a udarce iz daljine upućivali bi na svakoj trećoj utakmici..