RAZOČARANA SEVILLA

Rakitić iz penala mogao donijeti pobjedu - ali nije!

16.02.2014 u 23:17

Nogometaši Seville odigrali su 0:0 na svom stadionu protiv Valencije u sklopu 24. kola španjolske nogometne lige, uz neiskorišteni kazneni udarac Ivana Rakitića i igrača više veći dio drugog poluvremena...

Sevilla je susretom dominirala, posebice nakon isključenja Valencijinog braniča Ricarda Coste u 50. minuti, a u 63. minuti jedanaesterac za domaće je izborio Denis Čerješev nakon prekršaja Juana Bernata.

Izvođenju najstrože kazne pristupio je Sevillin kapetan, ali je njegov udarac u donji lijevi kut pročitao i obranio Valencijin vratar Diego Alves. Rakitić je odigrao svih 90 minuta, a susret je i Sevilla završila s desetoricom nakon isključenja Čerješeva u posljednjim trenucima. Hrvatski veznjak ove je sezone u 22 utakmice Primere upisao 10 golova i 9 asistencija.

Nogometaši Espanyola prva su momčad koja je ove sezone savladala Athletic Bilbao na San Mamesu u Primeri, a slavili su s 2-1. Sergio Garcia i Diego Daniel Colotto bili su strijelci za Espanyol, dok je dvostruki asistent bio Simao.

Jedini gol za Athletic postigao je Carlos Gurpegi, a baskijskom je sastavu u 87. minuti pocrvenio Artiz Aduriz. Do ove utakmice Athletic Bilbao je kod kuće imao devet pobjeda i 3 remija, a Espanyolu je ovo bila tek treća gostujuća pobjeda u sezoni.