PRVI DOMAĆI PORAZ

Radnički bolji od Cibone, Nikolić pokvario Repešin povratak

07.01.2012 u 20:08

Košarkaši zagrebačke Cibone pretrpjeli su prvi ovosezonski domaći poraz u svojoj dvorani od Radničkog iz Kragujevca u 14. kolu regionalne ABA lige. Bilo je 87-81 za sastav Miroslava Nikolića koji je na najljepši mogući način proslavio rođendan

Novi trener 'vukova' Jasmin Repeša nije najbolje otvorio svoj treći 'mandat' na klupi momčadi. Bolji od Cibone bili su košarkaši Radničkog. Bio je to ujedno prvi domaći poraz zagrebačke momčadi u dvorani 'Dražen Petrović' ove sezone.

Prva četvrtina utakmice je praktički odlučila cijeli tijek susreta. Radnički je stvorio poveću razliku (27-15) koja je očito psihički djelovala na Cibonu. Naime, svaki put kad bi se naša momčad rezultatski približila, pa čak i povela s dva koša, uslijedila je serija gostiju.

Drugi ključan detalj, osim prve četvrtine, bila je minuta u posljednjoj dionici u kojoj je Radnički napravio seriju 5-0 i poveo 76-69 dvije minute prije kraja. Do kraja susreta Repeša je pokušao učestalim prekršajima i brzim koševima smanjiti zaostatak, ali plan nije uspio. Gosti su u konačnici slavili 87-81, a dodajmo tome kako su prije kraja utakmice zbog pet osobnih pogrešaka igru napustili Andrija Žižić i Goran Suton.

'Nema se što specijalno reći, prvu četvrtinu odigrali smo loše, a bez pritiska u igri nema rezultata. Na momente smo uspjeli napraviti pritisak, no nekako smo teško izlazili iz grča. Trebala nam je jedna dobra obrana, jedan skok da dobijemo zraka. Iskreno, žao mi je što je utakmica završila kako je počela. Poveli smo tri razlike i onda je Pavković zabio važnu tricu i jedan ulaz te je sam okrenuo utakmicu', rekao je nakon utakmice trener Cibone Jasmin Repeša, dodavši kako od ekipe traži da svih 40 minuta igraju sa 100% 'kako bi svaki gledatelj koji je kupio ulaznicu zadovoljan otišao kući pa makar izgubili i 30 utakmica u nizu'.

Najbolji u gostujućim redovima bio je Amerikanac Michael Scott koji je postigao 31 poen te uhvatio sedam lopti (upisao je valorizaciju 40!). Njegov sunarodnjak, centar David Simon, dodao je 26 uz devet skokova od čega je 19 zabio u prvom poluvremenu kada je bio nezaustavljiv u reketu.

'Mi smo u Kragujevcu izgubili od Cibone te ujedno sumi sebe pobijedili. Bili smo bolji večeras, a i pametniji iako smo dosta griješili u nekim elementima. Dominirali smo u skoku i dobro smo odigravali kontranapade i tu je bio ključ', rekao je nakon utakmice trener Radničkog iz Kragujevca Miroslav Nikolić poznatiji po nadimku 'Muta'.

Tako je Nikolić na naljepši mogući način proslavio je 56. rođendan. Prvo je od zagrebačkog gradonačelnika Milana Bandića dobio tortu, zatim prije podbacivanja lopte na parketu od predsjednika Cibone Ivice Lovrića cvijeće, a nakon 40 minuta igre pokvari je i povratak na klupu Cibone ponajboljem hrvatskom treneru Jasminu Repeši.

Kod 'vukova' najbolji su bili Davor Kus sa 19 koševa (četiri asistencije), Damjan Rudež sa 18 i Marin Rozić sa 16 poena. Debi tamnoputog playmakera Amerikanca El-Amina Khalida nije bio posebno impresivan. Ubacio je četiri poena (2-2 iz igre), s time da je promašio svih pet šuteva za tri poena i dva s linije slobodnog bacanja. Budući da je vidljivo kako ima nekoliko kilograma viška, sigurno je da će u utakmicama koje slijede biti puno bolji.

MARIN ROZIĆ
Primiti 27 poena na svom parketu u prvih 10 minuta je nedopustivo i ne smije se ponoviti nikada više ako želimo igrati ozbiljnu košarku.

Cibona je trećim uzastopnim porazom došla do omjera 7-7, što ju je dodatno udaljilo od posljednjeg mjesta (četvrto) koje vodi na završni turnir – Final Four.

'Čestitam Radičkom, no mogu reći da sam tužan što su nas dobili onime čime smo mi trebali, a to je u radnom dijelu. Dopustili smo im previše skokova u napadu, a iskusna ekipa kao što je Radnički znala je to iskoristiti', rekao je nakon utakmice kapetan Cibone Marin Rozić, dodavši kako je nedopustivo da protivniku u prvih deset minuta dozvole da im zabije 27 poena.

'Ta prva četvrtina je odredila tijek utakmice jer primiti 27 poena na svom parketu je nedopustivo i ne smije se ponoviti nikada više ako želimo igrati ozbiljnu košarku', kazao je Rozić.

Cibona je trice gađala 7-29 (slabih 24.1%), a ostaje dojam da je samo jedna ubačena trica, u trenutku kada se lomila utakmica, mogla biti presudna.

Cibona - Radnički 81:87