REZULTATI LIGE PRVAKA

PSG održao lekciju Realu; Juve ispustio pobjedu kod Atletica; Bayern se obračunao sa Zvezdom

U najzanimljivijim utakmicama 1. kola Lige prvaka igranim u srijedu u Parizu je PSG je uvjerljivo slavio protiv Reala s 3:0, dok su u Madridu Atletico i Juventus odigrali 2:2

U skupini A na Parku prinčeva se odigrao veliki derbi, a Real je doživio neočekivani poraz na stadionu gdje je prije 63 godine osvojio prvi naslov europskog prvaka. PSG je u utakmicu ušao jako oslabljen, bez zvijezda Neymara, Cavanija i Mbappea, ali su ipak poveli u 14. minuti golom Angela di Marie nakon ddodavanja Bernata. U 33. minuti je argentinski veznjak zabio i drugi gol svom bivšem klubu i to prekrasnim udarcem s 18 metara. U sudačkoj nadoknadi Belgijanac Meunier postiže gol za težak poraz Reala.

Kod PSG-a je prvu europsku utakmicu odigrao Mauro Icardi, a kod 'Kraljevskog kluba' Eden Hazard,dok je Luka Modrić zbog ozljede bio izvan sastava Reala.

• +9
PSG - Real Madrid, 1. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: Yoan Valat

U ovoj skupini Club Brugges i Galatasaray odigrali bez golova, iako su obje momčadi propustili veliki broj prilika. Jednu od njih je početkom utakmice promašio i hrvatski reprezentativac Matej Mitrović, koji je odigrao cijelu utakmicu za belgijsku momčad.

• +6
Club Brugge - Galatasaray, 1. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: STEPHANIE LECOCQ

U skupini B u Pireju su grčki prvak Olympiacos i europski doprvak Tottenham odigrali zanimljivu utakmicu koja je završila 2:2. Grci su u devet utakmica u svim natjecanjima ove sezone primili samo jedan gol, a u prvih pola sata Englezi su ima zabili čak dva, i to Harry Kane i Brazilac Lucas Moura. No, pirejska momčad se nije predala - krajem prvog dijela smanjio je Portugalac Daniel Podence, a u 64. minuti Mathieu Valbuena je iz penala donio izjednačenje nakon prekršaja Vertonghena upravo na Francuzu.

• +3
Olympiacos - Tottenham, 1. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: YANNIS KOLESIDIS

U ovoj skupini je Bayern u Muenchenu svladao Zvezdu s 3:0. Francuz Coman je u 34. minuti načeo srpskog prvaka na asistenciju Ivana Perišića, a na 2:0 je povećao Lewandowski (80), da bi Mueller postavio konačnih 3:0. Perišić je igrao do 66. minute.

• +6
Bayern - Crvena zvezda, 1. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: PHILIPP GUELLAND

U skupini D u Madridu je Juventus je propustio slaviti protiv Atletica (2:2) jer je torinska momčad vodila s 2:1 do zadnje minute. Juve je poveo na početku drugog dijela pogotkom Kolumbijca Juana Cuadrada, a u 65. minuti Blaise Matuidi diže prednost na 2:0. U 70. minuti Stefan Savić je smanjio,a momčad Diega Simeonea se spasila poraza u zadnjoj minuti golom Meksikanca Herrere.

Prije godinu dana u osmini finala madridski sastav je na Wandi Metropolitanu u prvoj utakmici nadigrao Juventus s 2:0, da bi u uzvratu u Torinu Cristiano Ronaldo zabio tri gola za prolaz Talijana. Marijo Mandžukić i Marko Pjaca nisu bili u momčadi talijanskog prvaka.

• +5
Atletico Madrid - Juventus, 1. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: RODRIGO JIMENEZ

U ovoj skupini je u Leverkusenu je moskovski Lokomotiv pobijedio Bayer s 2:1. Vedran Ćorluka je kao kapetan odigrao cijelu utakmicu za Ruse.