bundesliga

Prvi kiks Nike Kovača na klupi Bayerna; Kramarić asistirao u gostujućoj pobjedi

25.09.2018 u 22:42

U utorak su odigrane četiri utakmice 5. kola njemačke Bundeslige. Vodeći bayern upisao je prvi remi ove sezone u službenim utakmicama, odigravši 1:1 protiv Augsburga. Hoffenheim našeg Andreja Kramarića pobijedio je u gostima Hannover sa 3:1 a hrvatski napadač bio je asistent za treći gol

Bavarci su u prva četiri ligaška kola, te po jednom susretu u njemačkom Kupu i Ligi prvaka nanizali šest pobjeda, no seriju je zaustavio Augsburg.

Bayern je i ovoga puta bio korak do pobjede, imao je vodstvo i nekoliko sjajnih prilika, međutim gostujući vratar Andreas Luthe je imao sjajnu večer. Njemački prvak je poveo u 48. minuti golom Arjena Robbena, a izjednačio je Felix Gotze u 88. minuti nakon loše reakcije Manuela Neuera.

Hoffenheim je na gostovanju pobijedio Hannover 3:1, a hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić je upisao asistenciju. Gosti su poveli 2:0 golovima Joshue Breneta (20) i Pavela Kaderabeka (49), Niclas Fullkrug je smanjio u 55. minuti iz kaznenog udarca, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Isak Belfodil u sudačkoj nadoknadi na asistenciju Andreja Kramarića koji je ušao u igru u 65. minuti.

Werder je nastavio s odličnim igrama i pobjedom protiv Herthe sa 3:1 probio se na drugo mjesto Bundeslige. Golove za momčad iz Bremena zabili su Martin Harnik (11), Miloš Veljković (45) i Max Kruse (66-11m), dok je pogodak za goste zabio Javairo Dilrosun (53).

Schalke je doživio i peti poraz, ovoga puta kod Freiburga. Pogodak odluke zabio je Florian Niederlechner u 52. minuti. Schalke je uvjerljivo zadnji s pet poraza i razlikom pogodaka 2-9.

• +5
Nogomet, prijateljska utakmica, FC Bayern - PSG Izvor: Pixsell / Autor: EXPA/ Johann Groder/PIXSELL