NBA LIGA

Prvaci već poraženi, Lakersi teško stradali

31.10.2013 u 09:50

Košarkaši Miami Heata, aktualnii NBA prvaci, već su u drugom ogledu nove sezone upisali prvi poraz. Pad je uslijedio na gostovanju kod Philadelphije

Domaći su igrači slavili 114:110 poslije odlično odrađene posljednje četvrtine koju su dobili 29-16. Inače, ogromnu je razliku Philadelphia napravila na samom startu. Poslije 21-2 (!) na početku, prva je četvrtina završila uz njihovo vodstvo 33-14.

No, Miami je stisnuo prije svega obranu u nastavku utakmice i već je do poluvremena došao blizu suparnika, a potom u nastavku vrlo brzo i poveo. Završnica je ipak pripala domaćoj momčadi koju je predvodio sjajni Michael Carter-Williams koji je ubacio 22 poena uz sedam skokova i 12 asistencija. Odlično je posao obavio i Evan Turner (26 poena, četiri skoka i pet dodavanja).

Na drugoj je strani Dwyane Wade odmarao zbog načetih koljena, a LeBron James (25 poena i 13 asistencija) nije mogao sam u posljednjih dvanaest minuta.

Philadelphia vs. Miami

Aktualni doprvaci, igrači San Antonija, otvorili su sezonu domaćom pobjedom protiv Memphisa od 101-94. Niti jedan igrač Spursa nije ubacio barem 15 poena, ali su šestorica bila dvoznamenkasta po broju poena (Leonard i Diaw po 14, Parker 13, Ginobili i Mills po 12 i Splitter 11). Ključna je bila druga četvrtina koju je San Antonio dobio sa čak 30-7.

Ludu je prvu večer u novoj sezoni odradio Kevin Durant koji je Utah Jazzu zabio 42 poena za pobjedu 101-98.

Težak poraz Lakersa

Ojačani je Brooklyn izgubio kod Clevelanda 98-94, no domaća je momčad spremila itekako opasnu momčad za ovu sezonu, pa takav rezultat ne čudi. Ponajbolji organizator igre Kyrie Irving je za domaće ubacio 15 poena uz sedam skokova i devet asistencija. Andrew Bynum je igrao tek osam minuta za Cavse, te je ubacio tri poena uz tri skoka. Brooklynova pojačanja Pierce i Garnett su zabili 17, odnosno, osam poena.

Sjajno je karijeru u Houstonu otvorio Dwight Howard koji je u pobjedi protiv Charlotte 96-83 ugradio 17 poena i 26 skokova.

Svakako treba izdvojiti prvu utakmicu Monte Ellisa za Dallas (pobjeda protiv Atlante 118-109). Ubacio je Ellis 32 poena uz osam asistencija, dok je Golden State naprašio Warriorse sa 125:94.