NBA LIGA

Prvaci ušli u krizu, Clippersi se provukli

16.01.2014 u 09:43

U noći sa srijede na četvrtak odigrano je čak 13 utakmica najjače košarkaške lige svijeta, a najveće iznenađenje priredio je Washington, koji je kod kuće slavio protiv prvaka Miamija sa 114:97

Prva četvrtina je bila ključ uspjeha Wizardsa u ovom susretu. Naime, domaći su košarkaši deklasirali dvostrukog uzastopnog prvaka s čak 43-18, a iz tog se minusa LeBron James, Dwyane Wade i društvo nisu uspjeli oporaviti. U jednom je trenutku bilo i 34 razlike, no na ulasku u posljednju četvrtinu je Miami smanjio na svega devet.

Međutim, snage za potpuni preokret nije bilo, tako da je Heat pretrpio treći uzastopni poraz, po prvi put nakon siječnja 2012. godine. Treba spomenuti povratak Grega Odena službenim utakmicama u dresu Miamija po prvi put nakon pune četiri godine! Oden je proveo nešto više od osam minuta na parketu, te je postigao šest poena i upisao dva skoka.

Veliki preokret viđen je u Los Angelesu gdje su domaćini Clippersi nadoknadili čak 17 poena minusa u 4:50 do kraja utakmice. Clippersi su završne minute dobili rezultatom 22-4, čime su od 106-123 u konačnici slavili pobjedu 129-127 protiv Dallasa.

J. J. Redick predvodio je Clipperse s 33 poena (7-9 trice), dok je Matt Barnes pridodao 25 (5-10 trice) uz sedam skokova, a Blake Griffin 23 uz osam skokova. Kod Dallas je najefikasniji bio Dirk Nowitzki s 27 ubačaja i osam skokova.

Denver je gostovao u Oaklandu gdje je iznenadio Golden State Warriorse pobjedom 123-116. Sjajnu je utakmicu odigrao omaleni razigravač gostiju Nate Robinson, koji je za manje od 23 minute na parketu ubacio 24 poena, te stigao upisati četiri skoka i tri asistencije. Po 22 poena u pobjedničkoj momčadi su ubacili Wilson Chandler i Ty Lawson, dok je monstruoznu utakmicu pod koševima odradio J. J. Hickson, koji je upisao nevjerojatna 24 skoka!

Kod domaćina je David Lee bio najefikasniji s 28 ubačaja i 11 uhvaćenih lopti, dok je Steph Curry pogodio tek sedam od 19 lopti iz igre za 24 poena, a uz to dodao pet skokova i sedam asistencija.

Pobjedu je upisao i aktualni viceprvak NBA lige San Antonio, koji je u Teksasu slavio protiv Utah Jazza sa 109-105. Tony Parker predovdio je momčad Gregga Popovicha s 25 poena i devet asistencija, dok je na drugoj strani Turčin Enes Kanter upisao 25 poena i 11 skokova.

Spomenimo i da su na Floridi, točnije u Orlandu, igrana tri produžetka u utakmici Magica i Chicago Bullsa. Gosti su na kraju slavili 128-125, a predvodio ih je centar Joakim Noah s 26 poena i 19 skokova. "Rookie" Victor Oladipo upisao je čak 35 poena, osam skokova i pet asistencija, dok je njegov suigrač Jameer Nelson pridodao 31 uz 10 asistencija.

10. Memphis 38 19 19
11. Minnesota 38 18 20