POČEO TURNIR

Prva zvijezda i prva tragedija na Ramljaku

06.06.2013 u 18:20

Počelo je 11. izdanje juniorkog turnira Mladen Ramljak. Domaćin je zagrebački Dinamo, a malim iznenađenjima do ptvih pobjeda došli su danski Aarhus i Udinese

Prva dva dvoboja, po idealnom vremenu, odigrala su četiri inozemna gosta na Dinamovom turniru, dok će domaćin (protiv Galatasaraya) i splitski Hajduk (protiv Porta) u turnir uči poslijedpodne.

U prvom dvoboju Aarhus je sa 3:1 svladao Valenciju. Momčad iz Danske zasluženo je slavila protiv renomiranije protivnika i tako se anmetnula kao mogući najveći rival Dinamu za finale. Aarhus je odigrao pametniju utakmicu, a najbolji igrač na terenu bio je Ganac Osei Kwame koji je 'uredovao ' po čitavoj lijevoj strani i svoju dobru predstavu zaokružio je 'eurogolom' za 2:0 od suprotne stative što je i bio ključan detalj utakmice. 18-godišnje krilo nije prošao u Manchester Cityju i sada u dresu Aarhusa traži inozemni angažman.

Na žalost, utakmicu je obilježila situacija iz posljednje minute kada je mladi varatar ValencijeJavier Ortega Laceruta neoprezno izišao izvan svojih 16 i premlako ušao u duel s protivničkom špicom. Napravio je prekršaj i pri tome zaradio prijelom noge. Dugo mu se ukazivala pomoć i čini se da je pred njim duga rehabilitacija. Zaista veliki peh, neka mu je sa srećom.

U drugom dvoboju talijanski Udinese je nakon preokreta svladao Zenit iz St. Peterburga s 2:1 i napravio svoj korak prema finalu u skupini s Hjdukom i Portom. Rusi su u prvom dijelu bili puno bolja momčad, ali unatoč velikom broju prilika iz igre zabili su nakon lijepog slobbodnjaka svoje desetke Artema Simonyana. U nastavku je Udinese preuzeo više rizika u igri i nakon grešaka Rusa poentirali su Moras i Borsetta.