NBA LIGA

Preokret Wizardsa i sjajnog Bogdanovića za četvrtu u nizu

11.03.2017 u 10:18

Košarkaši Washingtona su u noći s petka na subotu stigli do četvrtog uzastopnog trijumfa, nakon što su na gostovanju u Sacramentu nadoknadili 15 koševa zaostatka u posljednjoj četvrtini te u dodatnih pet minuta osigurali pobjedu 130-122

Washington je u noći s petka na subotu trebao dodatnih pet minuta za pobjedu 130-122 na gostovanju u Sacramentu, što im je treća od pet predviđenih utakmica na seriji gostovanja kod klubova iz Zapadne konferencije. Wizardsi su na poluvremenu zaostajali 12 koševa (56-68), Bojan Bogdanović nije mogao pogoditi tricu (0/5), a promašio je i svoje prvo slobodno bacanje u dresu Wizardsa nakon 31 pogođenog. Kingsi su u posljednju četvrtinu ušli s 15 koševa viška (97-82) da bi sve to uspjeli propustiti.

Bradley Beal i John Wall su preuzeli kontrolu nad utakmicom, a Washington je još u regularnom dijelu imao šut za pobjedu, no Wall nije bio precizan. U produžetku je Washington dopustio domaćima samo sedam koševa, što je na kraju momčadi Scotta Brooksa donijelo novu pobjedu i trenutačno drugo mjesto u Istočnoj konferenciji s učinkom 40-24. Wizardsi zaostaju samo za Clevelandom (42-21), koji je u nizu od tri poraza, a u mrtvoj su utrci s Bostonom (41-25).

Za pobjedu u Sacramentu najveće zasluge pripadaju Bradleyju Bealu koji je postigao 38 koševa uz 10 skokova. John Wall je spojio 25 poena i 12 asistencija, Otto Porter je ubacio 18 koševa, a Bojan Bogdanović je sa 17 poena (šut 7/16) bio četvrti strijelac momčadi koju već u noći sa subote na nedjelju čeka gostovanje u Portlandu.

Košarkaši Orlanda uvjerljivo su poraženi na gostovanju kod Charlottea sa 121:81. Mario Hezonja je igrao 22 minute za Magic te ubacio 11 koševa uz tri skoka, dok je Damjan Rudež za 12 minuta postigao dva koša uz šut 1/7.

Bojan Bogdanović vs Kings

Košarkaši Minnesote šest godina su čekali na domaću pobjedu protiv Golden Statea i dočekali je u noći s petka na subotu, svladavši momčad s najboljim učinkom u NBA ligi sa 103-102 u uzbudljivoj završnici.

Timberwolvesi su vodili većim dijelom utakmice, a sredinom druge četvrtine njihova je prednost iznosila 17 koševa. U prvoj minuti posljednje četvrtine imali su 14 poena viška, ali ni četiri minute poslije, nakon trice Klaya Thompsona, Golden State je stigao na samo koš zaostatka (90-89). Već viđen scenarij u Target Centeru u Minneapolisu.

No, ovoga puta preokret se nije dogodio, iako je Stephen Curry na 19.7 sekundi prije kraja pogodio za vodstvo gostiju 102-101. No, Andrew Wiggins je sedam sekundi poslije realizirao dva slobodna bacanja za, pokazalo se, konačnih 103-102, jer u 12.8 sekundi Warriorsi nisu uspjeli organizirati smisleniju akciju, a Curryjev šut sa sedam metara preko ruke Rickyja Rubija nije bio dovoljno precizan da bi aktualni doprvaci ponovno otišli iz Minneapolisa kao pobjednici.

Wiggins je 20 od svoja 24 koša ubacio u drugom poluvremenu, Karl-Anthony Towns je spojio 23 koša i devet skokova za pobjednike, a Ricky Rubio je uz 17 poena podijelio 13 asistencija. Klay Thompson je sa 30 koševa predvodio strijelce Warriorsa, a Steph Curry je ubacio 26, ali uz skroman postotak šuta, 10/27 iz igre od čega samo 1/8 za tricu. Ipak, ubacio je dovoljno kako bi na ljestvici najboljih NBA strijelaca svih vremena prestigao svog oca Dela koji je karijeru završio sa 12.670 koševa.

Unatoč porazu, Warriorsi (52-13) su još uvijek vodeća momčad Zapadne konferencije, ali sa samo dvije pobjede više od San Antonija (50-14), kod kojeg će gostovati u noći sa subote na nedjelju. No, Stevea Kerra i navijače Golden Statea može zabrinuti činjenica da su od ozljede Kevina Duranta posljednjeg dana veljače, u šest odigranih utakmica ostvarili samo dvije pobjede.