04.11.2015 u 22:37

• +9

Olympiacos - Dinamo, 4. kolo Lige prvaka

Izvor: Reuters / Autor: Alkis Konstantinidis

U srijedu su na rasporedu utakmice četvrtog kola Lige prvaka po skupinama E, F, G i H (od 20.45). U akciji je i hrvatski predstavnik Dinamo koji gostuje u Pireju. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

Olympiacos: Roberto, Botía, Elabdellaoui, Siovas, Masuaku, Milivojević, Fortounis, Kasami, Hernâni, Sebá, Brown
Dinamo: Eduardo, Matel, Goncalo, Taravel, Pivarić, Antolić, Rog, Machado, Fernandes, Hodžić, Pjaca

Olympiacos - Dinamo 2:1

90' - 2:1 - GOOOL - lopta u dubinu za Parda koji je pobjegao zadnoj liniji Dinama i poentirao
85' - Dinamo je spojio par dodavanja i malo primirio goropadne Grke
78' - drugi žuti karton za Pivarić, Dinamo je s igračem manje
75' - domaćin puno riskira, zamalo je Pjaca ušao u stopostotnu priliku
69' - prekršaj Machada na centru za žuti karton
65' - 1:1 - GOOOL -Pardo je ušao i zabio, lijevicom  sa 16 metara u donji desni kut Eduarda
57' - ne može više Hodžić koji se i ozlijedio, ušao je Henriquez
54' - Eduardo je obranio penal, a poslije toga je Fortounis pucao preko grede
53' - Goncalo je skrivio kazneni udarac
50' - veliki pritisak domaćina u nastavku
47' - 'bomba' Kasamija s oko 20 metara, ali srećom nije to bilo precizno

45+1' - malo panike, ali Dinamo je preživio
40' - Seba je s lijeva iskosa gađao prvi kut Edzarda, ali je vratar Dinama izbio u korner
38' - nova brza akcija Dinama, Pjaca je gurnuo za Roga, ali u posljednji trenutak je stoper Olympiacosa spasio stvar
28' - požutio je Pivarić
23' - zamalo je domaćin izjednačio, nakon kornera udarac glavom, ali preko vrariju
21' - 0:1 - GOOOL - odličan ubačaj pivarića i Hodžić glavom trese mrežu uz pomoć grede

16' - Picvarić je proletio, a hernani glavom pucao preko grede, sreća za Dinamo
13' - brza kontra Dinama, Pjaca se spetljao iako je situacija obećavala, Rog je onda zaustavio napad Grka prekšajem za žuti karton
12' - prvi udarac 'modrih', Hodžić sa 18 metara, ali je jedva došlo do vratara Roberta
9' - sudac pušta čvrstu igru, u tome se Dinamo jako dobro snašao
4' - atmosfera je luda, navijači reagiraju na svaku sudačku odluku koja im nije u korist, Dinamo dobro parira u početnim minutama
1' - počela je utakmica

- policija je preventivno djelovala te je uhitila više od 90 navijača (Dinama, Olympiacosa, Crvene zvezde)
- spomenimo kako su Dinamovi juniori slavili u Pireju s 3:1 o čemu više čitajte OVDJE
- 'modre' je dočekala neprijateljski nastrojena publika, jasno je kako Dinamovce očekuje pakao.
- Dinamo je od 1964. pet puta gostovao u Grčkoj i svaki je puta izgubio. I sada je domaćin veliki favorit, bez obzira što je u Zagrebu Dinamo bio bolji te je trebao slaviti, no dogodio se nesretni poraz 0:1

OSTALE UTAKMICE:
Barcelona - BATE Borisov 3:0 (Neymar 31-11m, 83,Suarez 60)
Roma - Bayer Leverkusen 3:2 (Salah 2, Džeko 29, Pjanić 81-11m/ Mehmedi 46, Hernandez 51)
Bayern - Arsenal 5:1 (Lewandowski 10, Müller 29, 89, Alaba 44, Robben 55m / Giroud 69)
Maccabi Tel-Aviv - Porto 1:3 (Zahavi 75-11m/Tello 19, Andre 50, Layun 72)
Chelsea - Dinamo Kijev 2:1 (Dragović 34-ag, Willian 90)
Lyon - Zenit 0:2 (Džuba 25, 57)
Gent - Valencia 1:0 (Kums 49-11m)

'U Zagrebu smo igrali jako dobro protiv ekipe koja nije izgubila već 50 utakmica, što govori o tome koliko je velik naš uspjeh. Dinamo je vrlo snažan i opasan iz kontranapada i mi moramo zabiti prije nego što oni to naprave', rekao je trener Olympiacosa Marco Silva.

'Naravno da nije ugodna situacija, jer smo navikli pobjeđivati. No, osim u zadnjoj utakmici protiv Splita igra je bila dobra. Mislim da imamo dovoljno samopouzdanja i da ćemo to pokazati. Usprkos ovim porazima vjerujem da možemo naći snage i pomrsiti račune Olympiakos', izjavio je Dinamov strateg Zoran Mamić.