SCUDETTO RIJEŠEN?

Preokret Juventusa, rivali daleko kao horizont

22.12.2012 u 05:19

Nogometaši Juventusa 'ludom' su završnicom slavili protiv Cagliarija s 3-1 u sklopu 18. kola prve talijanske nogometne lige, iako su do 75. gubili 0-1

Cagliari, koji je u pet posljednjih dvoboja protiv Juventusa u Seriji A sakupio samo jedan jedini bod, poveo je u 16. minuti prvog dijela iz prilično sumnjivog jedanaesterca. Siguran realizator udarca s bijele točke bio je Mauricio Pinilla. Bio je to ujedno i jedini udarac Cagliarija prema Juventusovim vratima u prvom poluvremenu, nakon kojeg je "parkirao autobus" pred svoj kazneni prostor.

Juventus je pritiskao i pritiskao, ali do pogotka nije mogao. No, u 65. minuti utakmice Davide Astori "pomaže" Juventusu time što dobiva drugi žuti karton, nakon kojeg kreće potpuna ofenziva prema golu "domaćina" (susret igran u Parmi, 780 kilometara od Cagliarija).

Pritisak se, činilo se, konačno isplatio u 71. minuti kada je dosuđen jedanaesterac za Juventus, no udarac Artura Vidala ne pronalazi put do mreže, već ide visoko iznad vrata. Bio je drugi Vidalov promašeni kazneni udarac ove sezone i treći Juventusov.

Činilo se kao da ništa ne ide kako treba za momčad Antonija Contea, koji je u 61. i 73. minuti ipak povukao poteze velikog trenera. Naime, u igru je ubacio Alessandra Matrija i Mirka Vučinića, a obojica su se do kraja susreta upisala na listu strijelaca.

Najprije je Matri pospremio "otpadak" Cagliarijeva vratara Agazzija, nakon udarca Vučinića, u 75. minuti, da bi u prvoj minuti sudačkog dodatka, nakon sretno odbijene lopte, postigao i svoj drugi pogodak na susretu za veliki preokret.

Konačnih 3-1 postavio je Vučinić u četvrtoj minuti dodatka nakon dodavanja Giovinca.

Juventus je pobjedom povećao prednost na vrhu prvenstvene ljestvice na 10 bodova ispred Intera i 11 ispred Lazia. Cagliari je pak došao u situaciji da se nakon kompletiranja 18. kola nađe u zoni ispadanja.

U ranije odigranom susretu Pescara je pred svojim navijačima slavila protiv Catanije s 2-1, a pogodak odluke postigao je Romulo Togni u četvrtoj minuti sudačke nadoknade utakmice.

Ante Vukušića nije bilo u postavi domaćina zbog ozljede.