WALES - HRVATSKA 1:2

Preokret iz snova Hrvatske u Walesu!!!

26.03.2013 u 23:29

Nakon pobjede protiv Srbije u Maksimiru hrvatska nogometna reprezentacija ovaj mini ciklus zatvara na gostovanju u Swanseaju kod Walesa. Nova tri boda Hrvatima bi praktično osigurao nastup u dokvalifikacijama i ostao bi duel s Belgijancima za izravan plasman na SP u Brazilu idućeg ljeta

Wales - Hrvatska 1:2
Strijelac: Bale 21(p), Lovren 77, Eduardo 87

Wales: Myhill, Gunter, Davies, Ledley, Collins, A. Williams, J. Williams (od 84. Church), King, Bellamy, Robson-Kanu (od 64. Richards), Bale
Hrvatska: Pletikosa - Srna, Ćorluka, Lovren, Strinić (od 73. Olić) - Rakitić, Badelj (od 46. Schildenfeld), Modrić, Sammir (od 61. Kovačić) - Mandžukić, Eduardo

Mirna realizacija Balea u Swanseaju

94' - kraj dvoboja. Velika pobjeda Hrvatske!
91' - tri minute nadoknade
87' - GOOOOOOL- Olić ubacuje u sredinu, Eduardo iz prve štopa i neobranjivo pogađa za preokret!!!!
86' - Hrvatska stišće, ali još čeka priliku za pobjedu
84' - umjesto Williamsa ulazi Church
83' - najbolja akcija Hrvatske na utakmici završava povratnom loptom za Olića koji ne pogađa okvir gola
81' - dobar pokušaj Kinga, obje momčadi jure po vodstvo!
78' - pokušaj Rakitića pa brzi uzvrat Balea, nema novog gola
77' - GOOOOOOOOL - nova duga akcija i lopta dolazi do Lovrena koji poteže s 20 metara i vara sjajnog Myhilla
74' - već dva ubačaja Olića, nema točne lopte prema suigračima
73' - umjesto Strinića ulazi Ivica Olić. Nema više vremena za čekanje

Novi Sad: Srbija u završnici protiv Škota vodi s 2:0. Đuričić je zabio i drugi
Bruxelles: Belgija je u 62. minuti golom Hazarda povela protiv Makedonije

66' - protiv Škotske doma zbog kartona nećemo imati Ćorluku, Lovrena i Modrića!
66' - žuti karton i za Modrića
64' - umjesto napadača Robsona-Kanua ulazi branič Richards
61' - umjesto Sammira ulazi mateo Kovačić
61' - Modrić puca, no nitko ne uspijeva kroz peterac skrenuti loptu u gol
60' - nevjerojatna obrana Myhilla nakon što je Eduardo iz blizine skrenuo loptu pod gredu
58' - Williams snažno puca s 20 metara, ali promašuje za otprilike pola metra
56' - Wales odlično stoji na terenu, preokret se ne čini nimalo izglednom opcijom
53' - Srna pronalazi glavu Eduarda koji je izbjegao pažnju, ali ne pogađa okvir gola
52' - novi korner za Hrvatsku, lopta dva puta prolazi kroz peterac (vratio Mandžo), ali nema udarca po golu
50' - Sammir je izborio korner, Velšani i dalje nedodirljivi u zračnim duelima
48' - netočan ubačaj Strinića za uvod u drugo poluvrijeme
46' - Coleman nastavlja s istom ekipom, počeo je nastavak
46' - Štimac umjesto Badelja uvodi Schildenfelda. Prilično neobično, vjerojatno će bekovi ići visoko

Novi Sad
: Srbija je protiv Škotske povela s 1:0 golom Đuričića u 60. minuti
Bruxelles: Makedonci u Belgiji na poluvremenu drže početni rezultat 0:0

46' - odmor i prilika Igoru Štimcu za popravni. Sredina je zatvorena, a ubacivanja ne pomažu
44' - nova gužva pred Myhillom, ali zgusnuti velški blok sve lakoćom kontrolira
41' - Plete brani solidan šut Bellamyja, Wales je za sada puno bolji protivnik na terenu
38' - u začetku akcije nije sviran klasični prekršaj na Dariju Srni
38' - sjajna duga dijagonala Kanua za balea koji izlazi sam prema Pletikosi i iz zicera prebacuje gredu
35' - Kanu ubacuje za Balea koji sjajno puca iz prve, ali Pletikosa dobro brani suprotni kut
34' - Mandžukić probija, ali mora sam i promašuje bliži kut
33' - Eduardo vraća Badelja koji sjajno puca, ali lopta se od Sammira odbija u korner. Peh, bio je odličan udarac
28' - Strinić opasno ubacuje, ali Collins je kralj zračnog prostora. Novi korner pa prekršaj na Myhillu
24' - Srna ubacuje iz sve snage, Collins 'otočki' sigurno izbacuje u korner
21' - GOL - Bale je svladao Pletikosu udarcem po sredini vrata
20' - Ledley je projurio lijevom stranom, Lovren ga ruši i opravdano dosuđen kazneni udarac i žuti za Lovrena
16' - Rakitić ubacuje iz kornera, Velšani nekako (ramenom u padu) otklanjaju opasnost
14' - nakon kornera izvanredno ubacuje Lovren, Dudu puca glavom od poda pod gredu, ali Myhill fantastično brani
13' - sjajna kombinacija Modrića i mandže, Eduardo daje Sammiru koji puca pored gola
11' - prvi korner za domaćine, Pletikosa 'boksa' iz peterca
8' - Bale puca preko grede iz slobodnjaka, u sektor s hrvatskim navijačima
7' - Bale je pobjegao kroz sredinu, Ćorluka ga zaustavlja na 22 metra uz žuti karton
6' - Eduardo prolazi po lijevoj, Mandžukić malo 'prekratak' na rubu peterca
5' - loša predaja Badelja za Modrića, Strinić zaustavlja polukontru Walesa
3' - visoki preing Hrvata i glasna pjesma gostiju s tribina
1' - prvi napad za domaćine, Sammir umalo uzima loptu u presingu

Početak utakmice kasni tri minute
Prva baklja na hrvatskoj tribini uz poruke protiv ćirilice u Vukovaru.
U Swanseaju puše iznimno hladan vjetar, a temperatura se kreće oko nule.

Škotski izbornik Coleman odlučio se na startnu postavu s tri napadača. Čeka nas dvoboj prilično otvorenog garad

Pomoćnik Igora Štimca Alen Bokšić uoči dvoboja za HTV je rekao:

'Danas očekujemo puno od Sammira. Ovo mu je idealna prilika da pokaže zašto je s nama tu.'

'Danas želimo, kao i u Osijeku, se nametnuti dominantnim posjedom lopte i tako se nametnuti ovakvom protivniku. Idealan bi bio brz gol, ali treba ga zaslužiti angažmanom. I biti strpljiv... Bolji smo tehnički, angažman neće biti upitan i time je naš optimizam još veći.

Izbornik Štimac zbog ozljeda ne može računati na Joea Šimunića, Niku Kranjčara i Ivana Perišića, dok Chris Coleman ima još veće brige. Aaron Ramsey je suspendiran zbog isključenja protiv Škotske, dok Jack Collison, David Vaughan, Joe Allen, Dave Edwards i Andrew Crofts ne igraju zbog ozljeda. Ipak, Wales će predvoditi njihov najubojitiji igrač Gareth Bale kojega je mučila želučana viroza.

Hrvatska nakon pet kola (uoči ovog dvoboja) dijeli vrh ljestvice sa Belgijom na 13 bodova, a Wales je treći sa sedam bodova manje.

Prvi dvoboj ovih protivnika u aktualnim kvalifikacijama odigran je u Osijeku i Hrvatska je slavila rezultatom 2:0. Nudimo video podsjetnike na taj ogled: