NE MOŽE BOLJE

Praznik rukometa! Jedan trofej, 20 tisuća fanova i drama koja je riješena sedmercima

18.04.2023 u 11:32

Rukometaši Rhein-Neckar Löwena osvojili su Njemački kup protiv Magdeburga nakon sedmeraca 36:34 (31:31, 27:27) u spektakularnoj atmosferi

Rukometni klubovi sanjaju da igraju u nogometnim atmosferama, pred prepunim tribinama, a oni koji se nalaze u Njemačkoj takvi priliku i imaju. Dvorane su pune, a kada su važne utakmice onda ih pohode na tisuće gledatelja.

Već uobičajeno se završnica Njemačkog kupa igra u Kölnu u Lanxess Areni, a finale je bilo odigrano pred 19.750 rukometnih fanova. A igrači Löwena i Magdeburga su im se odužili te su im pružili dramatični finale.

Nakon 60 minuta bilo je 27:27, poslije produžetka od deset minuta na semaforu je svjetlilo 3:1 da bi odluka pala iz sedmeraca u kojima su uspješniji bili 'Lavovi'. Na kraju je završilo 36:34. Pravi praznik rukometa.

Kod pobjednika, čiji dres nosi i ozlijeđeni Halil Jaganjac, najviše su zabili Gensheimer (8) i Knorr (6), a najbolji strijelac Magdeburga bio je Smits (9 golova).