Nikako do bodova

PPD Zagreb upisao i peti poraz u Ligi prvaka: Pick Szeged je bio prejak za prvaka Hrvatske

20.10.2019 u 19:38

PPD Zagreb je u susretu petog kola u zagrebačkoj Areni izgubio od Pick Szegeda 21-26 (10-15) upisavši i peti poraz

Rukometaši PPD Zagreba nikako da pronađu put do prvih bodova u A skupini Lige prvaka. U susretu petog kola hrvatski prvak je u zagrebačkoj Areni izgubio od Pick Szegeda 21-26 (10-15) upisavši i peti poraz.

PPD Zagreb niti protiv mađarskog Pick Szegeda nije uspio prekinuti crni niz već je upisao i peti poraz.

Momčad Veselina Vujovića je držala rezultatski priključak tek u prvih 20 minuta. Mađari tada, prvi vodstvu 9-8, rade seriju 5-1 i bježe na pet golova razlike (14-9). Na otvaranju drugog dijela Pick Szeged je stigao do +6 (16-10) i pobjeda gostiju do kraja utakmice nije bila upitna.

PPD Zagreb se u 42. minuti uspio približiti na tri gola zaostatka (14-17), no više od toga nije išlo. U 53. minuti Mađari su imali i velikih osam golova plusa (24-16), a na koncu su slavili s 26-21.

Mađarski sastav su do treće pobjede u skupini predvodili Španjolac Jorge Maqueda Pena i Slovenac Mario Šoštarić s po pet golova, dok je naš Luka Stepančić dodao dva gola. Kod Zagreba najefikasniji je bio Marin Šipić sa šest pogodaka, David Mandić je zabio četiri, a Matej Hrstić i Zlatko Horvat po tri gola.

U preostalim susretima iz ove skupine Celje Pivovarna Laško je pobijedila norveški Elverum Håndbal s 32-25 upisavši prvu pobjedu, dok je Aalborg bio bolji od Flensburg-Handewitta s 31-28. U derbiju kola Barcelona je u subotu pobijedila PSG s 36-32.

Na ljestvici vode Barcelona, PSG i Aalborg s po osam bodova, Pick Szeged i Flensburg-Handewitt imaju po sedam bodova, Celje PL je osvojilo prve bodove, dok su Elverum Handball i PPD Zagreb na začelju bez bodova.

U šestom kolu PPD Zagreb će 3. studenoga gostovati upravo kod norveškog Elverum Handball.