Derbi 2. kola Skupine F Europskog nogometnog prvenstva u Münchenu su igrali Njemačka i Portugal. Portugalci su poveli već u 15. minuti golom Ronalda, a potom su si u razmaku od samo četiri minute zabili dva autogola! Njemačka je na kraju u ljepotici Eura stigla do važne pobjede i slavila 4:2

PORTUGAL: Rui Patricio; Nelson Semedo, Ruben Dias, Pepe, Guerreiro; Danilo, William Carvalho; Diogo Jota, Bruno Fernandes, Bernardo Silva; Cristiano Ronaldo

NJEMAČKA: Neuer; Ginter, Hummels, Rüdiger; Kimmich, Gundogan, Kroos, Gosens; Havertz, Müller; Gnabry

• +17
Portugal - Njemačka, nogomet, Euro 2021., 19.6.2021. Izvor: EPA / Autor: Philipp Guelland / POOL
  • 90’

Kraj utakmice! Njemačka je velikim preokretom pobijedila Portugal 4:2

• 89’

Portugalci su krenuli na sve ili ništa, pritisnuli su Njemačku, prijete nakon dva uzastopna kornera, ali bez konkretne završnice. 'Elf' se sjajno brani u ovim trenucima

• 86’

Sama je završnica utamkice, Njemačka bez većih problema održava prednost i dojam je da jednostavno nema dovoljno vremena da se Portugal vrati u susret

• 78’

Renato Sanchez! Kakav top u nogama ima taj dečko! Opalio je i pogodio vratnicu, Manuel Neuer je samo pogledom ispratio tu loptu koja se odbila do centra... Cijeli se gol još uvijek trese... Šteta, Portugal je bio tako blizu novog gola i potpunog povratka u utakmcu

• 67’

GOOOOOOOOOOL! Portugal se vraća u igru, Diogo Jota je zabio i smanjio na 4:2. Još će biti uzbuđenja na ovoj utakmici, golovi padaju kao na traci! Nakon oštrog ubačaja u peterac Njemačke, Ronaldo je nebeskim skokom vratio loptu u sredinu, a Jota je bio najspretniji te zabija za 4:2

• 61’

GOOOOOOOOL! Totalni raspad Portugalaca koji su primili i četvrti gol! Njemačka vodi 4:1, zabio je Gosens

• 51’

GOOOOOOOOL! Njemačka vodi 3:1! Zabio je Kai Havertz nakon asistencije Gosensa

• 46’

Počelo je drugo poluvrijeme

• 45’

Kraj prvog poluvremena! Sjajnih 45 minuta odigrali su Portugal i Njemačka u Münchenu, s pregršt prilika na obje strane. 'Elf' vodi 2:1 nakon što su si Portugalci u razmaku od samo četiri minute zabili čak dva autogola

• 39’

GOOOOOOOL! Totalni preokret! Njemačka je zabila i drugi gol u samo četiri minute, sad 'elf' vodi 2:1. Bila je to velika gužva u šesnaestercu Portugala, Gnabry je bio kod lopte, ali pokazalo se kako su si Portugalci još jednom zabili autogol! 'Krivac' je Raphael Guerreiro