pripreme za sp

Portugalci bez Cristiana Ronalda utrpali četiri gola Nigeriji, Španjolci bolji od Jordana

Nogometaši Portugala i Španjolske upisali su pobjede u prijateljskim susretima uoči Svjetskog prvenstva na kojem nastupaju i gdje su u krugu glavnih favorita za naslov prvaka...

Bez Cristiana Ronalda Portugal je pred svojim navijačima, na Jose Alvalade stadionu, pobijedio Nigeriju 4:0. U prvom poluvremenu dva je gola dao Bruno Fernandes, u 9. i 35. minuti iz jedanaesterca. U posljednjih deset minuta susreta za uvjerljivo portugalsko slavlje su još pogađali Goncalo Ramos u 82. i Joao Mario u 84. minuti.

Španjolska je u Ammanu igrala protiv Jordana te je pobijedila 3:1. U prvom poluvremenu jedini je strijelac bio Ansu Fati, u 13. minuti. U nastavku susreta Španjolci su povećali prednost na 3:0 nakon golova Gavija u 56. i Nice Williamsa u 84. minuti, dok je u sudačkoj nadoknadi Al Dardour zabio počasni gol za Jordan.

Prijateljske utakmice:

• Španjolska - Jordan 3:1 (Fati 13, Gavi 56, N. Williams 84 / Al Dardour 90+2)
  • Portugal - Nigerija 4:0 (Bruno Fernandes 9, 35-11m, Goncalo Ramos 82, Joao Mario 84)