• Zadnja izmjena 18.11.2009 22:39
  • Objavljeno 18.11.2009 u 19:56
Bosna i Hercegovina i Portugal

Izvor: tportal.hr / Autor: -

U Zenici se igra uzvratna utakmica dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u JAR-u 2010. Portugal je stigao s prednošću od 1:0, a 'Ćirini 'zmajevi' će to pokušati prestići

Na travnjak stadiona Bilino Polje BiH je istrčala u sljedećem sastavu: Hasagić, Jahić, Nadarević, Pandža, Ibričić, Pjanić, Bajramović, Medunjanin, Salihović, Ibišević i Džeko. Portugalskih 11 glasi: Eduardo, Ferreira, Carvalho, Bruno Alves, Duda, Tiago, Pepe, Meireles, Nani, Simao, Liedson. Ne treba ni spominjati da su tribine ispunjene do posljednjeg mjesta.

Portugalci su izviždani prije početka, kao i njihova himna, dok su reprezentativci BiH dobili ovacije. Inače, susret sudi iskusni Talijan Roberto Rosetti.

90+1' - Žuti karton je zaradio i Berberović koji je srušio Deca

90' - Četiri minute sudačke nadoknade

88' - Slobodnjak Deca koji je ubacio, a Bruno Alves nije mogao svladati sjajnog Hasagića

85' - Hasagić je još jednom spašavao i vratar BiH je prvo ime domaćina

82' - Minijatura Džeke, ali loša završnica, njegov udarac sa 16 metara nije bio precizan

81' - Ušao je i Deco koji je zamijenio Simaa.

80' - Nova prilika se ukazala za Liedsona koji je s 7-8 metara prebacio cijela vrata

79' - Utakmica se ipak nastavlja

76' - Salihović je prigovorio sucu i zaradio crveni karton. Navijači su pogodili pomoćnog suca u glavu i susret je prekinut na nekoliko minuta

76' - Pjanićev udarac pod gredu s 30 metara skinuo je Eduardo

73' - Ulazi Edinho, a izlazi najopasniji gostujući igrač Nani

70' - Pokuašj Muslimovića je blokiran

68' - Hasagić je opet spašavao nakon neugodnog ubačaja Nanija

66' - BiH više ne izgleda organizirano, pokušava se sve na brzinu riješiti, a takvi napadi su lak plijen za goste

63' - Duda je prošao, ali i pogodio vanjski dio mreže

62' - Muslimović je pokušao iznuditi 11-erac, ali Talijan nije nasjeo

61' - Simao je prošao lijevom stranom, a njegovo nisko ubacivanje je uhvatio Hasagić

58' - BiH je pred nemogućom misijom što se osjeti i na igračima koji postaju sve nervozniji pa je zbog prigovora požutio Džeko

56' - 0:1 - Meireles je izbjegao pozornosti domaće obrane i zabio za 1:0

53' - BiH je opasnija u nastavku, ali još čeka na pravu priliku

52' - Portugalci su već sada počeli s odugovlačenjem igre

50' - Pjanić je opalio s 20 metara, ali pored desne Eduardove vratnice

49' - Nani je prevario domaće braniče i s nekoliko metara pucao, ali Hasagić je nogom obranio i sačuvao nadu

48' - Džeko je izašao pred Eduarda koji je obranio, ali i da nije gol ne bi bio priznat zbog zaleđa

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

45' - Nema sudačke nadoknade, kraj prvog poluvremena

44' - Jahić je izdržao duel s Nanijem te je glavom vratio za Hasagića

42' - Džeko je dao loptu Pjaniću koji je s desne iskosa loše pucao pa Eduardo nije intervenirao

39' - Portugalci su previše petljali oko kaznenog prostora BiH i prilika je propala

37' - Još jedan žuti karton. Nadarević je zaradio opmenu zbog prekršaja nad Liedsonom

35' - Džeko je dao povratnu loptu za Ibiševića koji je pucao snažno pored gola

34' - Kombinatorika Portugalaca ne dolazi do izražaja protiv rastrčanih Ćirinih izabranika

32' - Salihović je ubacio, ali ravno u ruke sigurnog Eduarda

30' - Par pokušaja ubacivanja u kazneni prostor Portugalaca, na kraju je napad domaćina zaustavljen zbog zaleđa

28' - Sve više je oštrijih prekršaja

27' -  ...a Simao Sabrosa zbog oštrog prekršaja

26' - Jahić je požutio zbog prigovora

25' - Kakva šansa za Portugal, ofsajd zamka domaćina nije uspjela, ali je zicer Meirelesu skinuo Hasagić

23'
- Ubačaj s lijeve strane Simaa završio je u gol autu

22' - Nitko se ne uspiejva nametnuti, puno pogrešaka i izgubljenih lopti u sredini terena

19' - Prvi udarac BiH u okvir gola. Ibišević je s 25 metara zagrijao spremnog Eduarda

18' - Nani je požutio

16' - Bajramović je ubacio, a Džekin udarac glavom izbijen je u korner iz kojeg nije bilo prave opasnosti

15'
- Pogreška Pjanića, Nani je pucao, ali lopta je otišla na najviši red tribina

13' - Pepe je pucao s 30 metara visoko preko gola

12' - Nema previše igre, teško se spajaju tri dodavanja

11' - Džon Ibričića i usmeno upozorenje Rosettija

10' - Dinamična utakmica, ali i oprezna

9' - Džeko je igrao rukom pa je propao napad domaćih nogometaša

7' - Ibišević je gurnuo loptu prema Medunjaninu, ali je portugalska obrana bila brža inače bi to bila amt pozicija

6' - Zasad dosta napucavanja s jedne i druge strane

4' - Zaleđe Ibiševića u obećavajućoj poziciji

2' - S druge strane jednako loš izveden ubačaj Nanija

2' - Loš ubačaj od strane BiH, ali gosti nisu stigli otvoriti kontru

1' - Utakmica je počela, domaćin je odmah jurnuo prema portugalskim vratima.