BUNDESLIGA - 5. KOLO

Pogodak Rakitića u prvom slavlju Schalkea

22.09.2010 u 22:16

Odigrano je peto kolo njemačkog nogometnog prvenstva. Od zanimljivijih rezultata treba izdvojiti da je Wolfsburg u Hamburgu pobijedio HSV 3:1, a Schalke uz gol Rakitića je slavio kod Freiburga 2:1

Golove za trijumf 'vukova' zabili su Edin Džeko (15) i Grafite (71, 78), dok je strijelac za HSV bio Maxim Choupo-Moting (27). Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić odigrao je cijeli susret za HSV, dok Mario Mandžukić nije ulazio u momčad Wolfsburga.

Schalke je na gostovanju kod Freiburga slavio 2:1, a prvi gol za Schalke u 9. minuti utakmice zabio je Ivan Rakitić. Za goste je gol zabio i Klaas-Jan Huntelaar (87), dok je pogodak za Freiburg upisao Papiss Demba Cisse (69). Rakitić je igrao do 71. minute.

U redovima Freiburga Mensur Mujdža je odigrao cijeli susret, dok je Ivica Banović ušao u igru u 79. minuti, no 10 minuta kasnije je dobio crveni karton.

Kaiserslautern je gostovao kod Borussie Dortmund i doživio je težak poraz 0:5. Kod gostiju Ivo Iličević je igrao cijeli susret, dok je Srđan Lakić ma terenu proveo 77 minuta.

Bayer Leverkusen je pobijedio Eintracht 2:1, a Domagoj Vida nije ulazio u momčad 'apotekara'.

Na ljestvici vode Mainz sa 15 bodova, ispred Borussie Dortmund (12), te Hoffenheima (10) i Hanovera (10).

REZULTATI:
HSV - Wolfsburg 1:3 (Choupo-Moting 27 / Đeko 15, Grafite 71, 78)
Bayer - Eintracht 2:1 (Bender 9, Vidal 90+1-11m / Gekas 18)
Borussia D. - K'lautern 5:0 (Barrios 31,88, Grosskreutz 38, Hummels 65, Lewandowski 75)
Borussia M. - St Pauli 1:2 (Arango 25 / Asamoah 66, Bruns 71-11m)
Freiburg - Schalke 1:2 (Cissé 69 / Rakitić 9, Huntelaar 87)
Nurnberg - Stuttgart 2:1 (Schieber 3, Pinola 90+1 / Cacau 85)

Igrano u utorak:
Mainz - Koln 2:0 (Holtby 72,90+1)
Hoffenheim - Bayern 1:2 (Ibišević 1 / Mueller 62, van Buyten 90+1)
Hanover - Werder 4:1 (Fritz 11-autogol, Konan 53, Schulz 79, Abdellaoue 90+2 / Frings 36-11m)