JUNAK UDINA

Pogledajte pogodak kojim je Stipe Perica srušio Milan

11.09.2016 u 18:31

Sjajan posao napravio je Udinese, kada je ovog ljeta od Chelseaja kupio 21-godišnjeg hrvatskog napadača Stipu Pericu

Jer Stipe Perica ušao je u sjajnu seriju i gotovo na svakoj utakmici zabije gol. Bilo za klub, bilo za mladu reprezentaciju.

A tako je bilo i u nedjelju, u Milanu, kada je riješio dvoboj 3. kola na san Siru, gdje je Udinese stigao do velike pobjede.

Perica je ušao u 61. minuti umjetso Francuza Thereaua, a u 88. minuti sjajno je pospremio ubačaj Agyemanga-Badua. Istina, dodirnula je lopta i Abatea, no vratar Donnarumma samo je mogao ispratiti loptu pogledom.

Perici je ovo već peti gol u zadnje četiri utakmice. Prvo je zabio Empoliju, potom je jedan gol zabio Šveđanima, a onda još dva Gruziji. Sada je srušio i veliki Milan.

Andrija Balić je dvoboj odgledao s klupe Udinesea, a ista je sudbina zadesila i Marija Pašalića na klupi za pričuve Milana.

Lazio je uhvatio bod na gostovanju kod Chieva. Domaći su poveli u 52. minuti pogotkom Gamberinija, a tri minute poslije izjednačio je Nizozemac De Vrij. Hrvatski reprezentativac Ivan Vargić bio je u statusu pričuvnog vratara rimske momčadi.

Utakmica Genoe i Fiorentine nije odigrana u nedjelju. Glavni sudac Banti u 28. minuti je prekinuo dvoboj nevremena praćenog snažnom kišom. Nakon 45-minutnog čekanja odlučeno je da utakmica bude odgođena, a rezultat je u trenutku prekida bio 0:0.

Zbog kiše je, nakon prvog poluvremena, prekinut dvoboj Rome i Sampdorije na rimskom Olimpicu, ali je nakon stanke od 90-ak minuta utakmica nastavljena. Sampdoria je nakon prvih 45 minuta vodila 2:1, ali je u nastavku domaća momčad uspjela preokretom doći do pobjede.

Luciano Spaletti ubacio je veterana Francesca Tottija koji je u 61. minuti asistirao Edinu Džeki za izjednačujući pogodak, a u sudačkoj nadoknadi je realizirao kazneni udarac za pobjedu domaće momčadi.

Ante Budimir je u 62. minuti zamijenio strijelca Muriela u dresu Sampdorije, ali nije imao značajniji učinak.