NBA LIGA

Pogledajte kako su Lakersi i čudesni Meeks slomili Thundere!

10.03.2014 u 09:24

Košarkaši Indiana Pacersa pretrpjeli su sinoć četvrti uzastopni poraz, što im se nije dogodilo od sezone 2011/12. Bolji od vodeće momčadi Istoka bio je Dallas sa 105:94. Heroj večeri svakako jest Jodie Meeks, košarkaš Los Angeles Lakersa, koji je ubacio 42 koša Thunderima za senzacionalnu pobjedu 114:110

Monta Ellis i Devin Harris ubacili su po 20 koševa svaki, predvodivši tako šestoricu dvoznamenkastih igrača Mavericksa u American Airlines Centeru. Dallas je Indianu natjerao na čak 20 izgubljenih lopti, što su kaznili s 26 lakih poena. Pacerse je s 26 postignutih koševa predvodio Paul George, ali je njihova klupa iz igre gađala mizernih 1-9.

Houston Rocketsi savladali su u svom Toyota Centeru Portland Trail Blazerse 118-113 nakon produžetka, a James Harden pridružio se Michaelu Jordanu kao jedini igrač koji je upisao 41 koš, 10 skokova, 6 asistencija i 6 ukradenih lopti u pojedinoj utakmici od sezone 1985/86. Harden je 20 od svojeg 41 koša ukupno ubacio u posljednjoj četvrtini i produžetku, predvodivši tako svoju momčad do pobjede iako je zaostajala 13 koševa u zadnjoj dionici igre. Velike zasluge za pobjedu Rocketsa ima i Jeremy Lin koji je 15 od svojih 26 koševa postigao u posljednjoj četvrtini i produžetku. Dwight Howard susret je završio sa 17 koševa i 12 skokova, a Rocketsi su dobili 15 od zadnjih 17 utakmica i na najboljem su omjeru lige (23-6) od All-Star pauze. Kod Portlanda, koji je izgubio tri od posljednje četiri utakmice, najefikasniji s 28 koševa i 12 skokova bio je LaMarcus Aldridge.

Rajon Rondo popeo se na peto mjesto najboljih asistenata u povijesti Boston Celticsa prestigavši Billa Russella. U završnici sinoćnjeg domaćeg ogleda protiv Detroita, koji su Celticsi dobili 118-11, Rondo je upisao 18 asistencija i došao do 4101. ukupno u karijeri. Zanimljivo je što je Rondo podijelio 18 asistencija bez ijedne izgubljene lopte i prvi je igrač kojem je to uspjelo u regularnoj sezoni od Stevea Nasha 2007. godine. Najučinkovitiji igrač "Kelta" bio je Jeff Green s 27 koševa.

U Target Centeru Toronto Raptorsi slavili su gostujuću pobjedu nad Minnesota Timberwolvesima 111-104 uz triple-double Kylea Lowryja koji je upisao 20 koševa, 12 skokova i 11 asistencija. DeMar DeRozan bio je s 25 koševa najefikasniji igrač Raptorsa koji su pobijedili u 9 od posljednjih 11 utakmica. Minnesotin centar Kevin Love ostao je korak kratak od triple-doublea završivši susret s 23 koša, 11 skokova i 9 asistencija.

New Orleans Pelicansi upisali su treću uzastopnu pobjedu savladavši na domaćem parketu Denver Nuggetse 111-107 u produžetku. Stranice klupske povijesti Pelicansa ispisao je Anthony Davis. Prije njega nijedan igrač nije postigao najmanje 30 koševa, uz najmanje 15 skokova i 5 blokada u pojedinoj utakmici. Davis je sve to promijenio, a susret je završio s 32 koša, 17 skokova i 6 blokada.

Dodajmo još kako su košarkaši Chicago Bullsa savladali su u svom United Centeru Miami Heat 95-88 nakon produžetka i tako aktualnim prvacima nanijeli treći uzastopni poraz. Imao je Miami protiv Bullsa vodstvo od 12 koševa u trećoj četvrtini, ali su prednost uspjeli ispustiti i sada su uslijed najduljeg negativnog niza u sezoni. Imao je Miami i posljednji napad na utakmici, ali je Jimmy Butler uspio zaustaviti prodor LeBrona Jamesa i izbiti mu loptu iz ruke pri ulasku pod koš. U produžetku su Bullsi dominirali i dopustili Miamiju tek dva postignuta koša.

Joakim Noah s 20 koševa, 12 skokova, 7 asistencija i 5 blokada i D.J. Augustin s 22 koša bili su najbolji igrači Bullsa, dok je Butler upisao 16 koševa i 11 skokova. Dwyane Wade zabio je 25 koševa za Miami, dok je James susret završio sa 17 koševa i šutem iz igre 8-23.

Jodie Meeks, košarkaš Los Angeles Lakersa, ove je nedjelje proživio najuspješniju utakmicu u NBA karijeri. Moćna Oklahoma predvođena Durantom i Westbrookom je stigla u Los Angeles, a tamo ih je dočekao Meeks, utrpao im čak 42 poena te je uvjetovao senzacionalnu pobjedu Lakersa od 114-110. Najslabija momčad Zapada (omjer 21-42 prije današnjeg ogleda) je svladala do danas najbolju momčadi te konferencije (Oklahoma je trenutačno na 46-17).

Poslije prve četvrtine je malo toga ukazivalo na slavlje domaćina. Oklahoma je dobila prvih 12 minuta 35-26, a obrana Lakersa je još jednom propuštala na sve strane. No, u drugoj i trećoj četvrtini su Lakersi prosječno primili po 20 poena, utakmica se okrenula, a Meeks je doslovno poludio na parketu.

Gađao je 11-18 iz igre uz 6-11 za tri poena, a imao je i 14 od 14 s linije slobodnih bacanja. Pridružio mu se u svemu Pau Gasol (20 poena i 11 skokova), pa je triple-double Kevina Duranta na drugoj strani (27 poena, 10 skokova i 12 asistencija) ostao bez materijalizacije.

NBA liga, nedjelja:

Boston - Detroit 118-111 (Green 27p, Humphries 20p, 11s / Smith 28p)

Brooklyn - Sacramento 104-89 (Thornton 27p, Johnson 19p / Cousins 28p, 20s)

New Orleans - Denver 111-107, produžetak (Davis 32p, 17s, 6 bl, Evans 20p / Faried 22p, 14s)

Houston - Portland 118-113, produžetak (Harden 41p, 10s, 6a, 6 uk / Aldridge 28p, 12s)

Minnesota - Toronto 104-111 (Love 26p, 11s, 9a / DeRozan 25p, 7s, Lowry 20p, 12s, 11a)

Dallas - Indiana 105-94 (Ellis 20p, 8s, Harris 20p / George 27p, 11s)

Golden State - Phoenix 113-107 (Lee 26p, 9s, Thompson 22p / Green 25p)

LA Lakers - Oklahoma City 114-110 (Meeks 42p, 4ul, Gasol 20p, 11s, 3a / Durant 27p, 10s, 12a)

Chicago - Miami 95-88 produžetak (Noah 20p, 12s, 7a, D.J. Augustin 22p / Wade 25p, 5s, 4a)

9. Memphis 62 36 26
10. Minnesota 62 31 31