NBA LIGA

Pogledajte kako je visoki Hrvat Zubac brutalnim zakucavanjem preko Sabonisovog sina sve ostavio bez teksta; Bogdanović uništio Oklahomu, ali i jako zabrinuo trenera

14.04.2021 u 08:50

U košarkaškoj NBA ligi u utorak je odigrano sedam utakmica, a vrlo učinkovitu večer imala su trojica hrvatskih košarkaša od kojih je svojim atraktivnih zakucavanjima oduševio mladi centar Ivica Zubac

U novoj pobjedi Los Angeles Clippersa, koji su na gostovanju kod Indiana Pacersa slavili 126:115, Zubac je za 26 minuta na parketu ostvario učinak od 14 koševa i 7 skokova. No, posebno je 216 cm visoki Ivica Zubac oduševio s nekoliko moćnih zakucavanja od kojih su dva bila lijevom rukom.

Jedno je bilo posebno, kada je brutalno zakucao preko Domantasa Sabonisa, sina litavske legende Arvidasa. Njegovo zakucavanje našlo se i ne trećem mjestu najboljih akcija večeri.

Ivica Zubac - zakucavanje preko Sabonisa Izvor: Društvene mreže / Autor: NBA

Najbolji kod Clippersa bio je Paul George s 36 koševa koji je vodio svoju momčad do nove pobjede, 14. od posljednjih 17 odigranih utakmica.

Sjajnu večer imao je i najbolji Hrvat u NBA-u Bojan Bogdanović koji je u novoj pobjedi Utah Jazza nad Oklahoma City Thunderima 106:96, ubacio 23 koša (šut za dva 5-11, trica 1-3, slobodna bacanja 10-10) uz 7 skokova i jednu asistenciju.

Još jednom je pokazao kako je izuzetno važan za ovu momčad koja ima najbolji učinak u ligi. Kako je igrao pogledajte OVDJE.

'Imali smo nekoliko igrača koji su potegnuli u ovoj utakmici koju igramo dan za danom, pa sam ja trčao i zabijao, te iznuđivao prekršaje', rekao je Bogdanović, kako prenosi ESPN.

No, u jednom trenutku utakmice u trećoj četvrtini Bogdanović je pao na parket i primio se za zglob desne ruke koji je prošle godine u svibnju operirao i zbog čega je morao proći dugu rehabilitaciju. Naravno, trener Snyder se zabrinuo i prestrašio, ali čini se da je sve prošlo OK. Naime, nakon toga je ipak nastavio igrati, ali se vidjelo da ga ta desna-šuterska ruka muči.

Uz Bogdanovića, u domaćem sastavu istaknuli su se i Donovan Mitchell sa 22 koša te Rudy Gobert s 13 koševa , 14 skokova i sedam blokada, dok je najefikasniji kod gostiju bio Luguentz Dort sa 42 koša, ali niti njegova rekordna večer nije spasila Thunder sedmog poraza zaredom.

Utah sada ima omjer pobjeda i poraza 41-14 te i dalje drži vrh Zapada i čitave lige, dok je Oklahoma City sa 20-34 na 13. mjestu Zapada.

I Dario Šarić imao je vrlo dobru večer, u pobjedi Phoenix Sunsa nad Miami Heatom 106:96 Šibenčanin je za 18 minuta ubacio 13 koševa te upisao 5 skokova. Dodajmo kako je Devin Booker zabio samo 12 koševa, Chris Paul 5 koševa uz devet asistencija. No, bilo je dovoljno jer ovo je bila 10. pobjeda Phoenixa u posljednjih 11 utakmica.

Phoenix je drugi na Zapadu sa 39-15, dok je Miami šesti na Istoku sa 28-26.

Susret Minnesota Timberwolvesa i Brooklyn Netsa odigran je s danom odgode u Minneapolisu zbog tragične pogobije Dauntea Wrighta, a dvoboj je počeo minutom šutnje u njegovu čast. Kad je susret počeo, na terenu je praktički postojala samo jedna momčad, Netsi koji su vodili od početka do kraja te ostvarili uvjerljivu 127-97 pobjedu iako u sastavu nisu imali Jamesa Hardena i kyriea Irvinga. No, zato je na terenu bio Kevin Durant koji je vodio svoju momčad sa 31 košem, dok Wolvesima nije pomoglo 27 ubačaja Anthonyja Edwardsa.

Netsi su se ovom pobjedom izjednačili s Philadelphia 76-ersima na vrhu Istoka, oba sastava su na omjeru 37-17, dok su Wolvesi posljednji na Zapadu i u čitavoj ligi sa 14-41.

Prvaci Los Angeles Lakersi su uspjeli kao gosti svladati Charlotte Hornetse sa 101-93 u dvoboju u kojem su oba sastava igrala bez svojih najboljih igrača. Ključnom se pokazala trica Alexa Carusa za vodstvo Lakersa 95-91 45 sekundi prije isteka vremena. Prvake je predvodio Kyle Kuzma sa 24 košea, Dennis Schroeder je dodao 19, a Caruso 13. Kod Hornetsa su najučinkovitiji bili Devonte' Graham sa 19 poena i Caleb Martin sa 17 ubačaja i 10 skokova.

Lakersi su sa 34-21 peti na Zapadu, dok su Hornetsi sa 27-26 sedmi na Istoku.

Vrlo je zanimljivo bilo u Portlandu gdje su Boston Celticsi svladali domaće Trail Blazerse sa 116-115. Jayson Tatum pogodio je tricu za vodstvo Celticsa 116-112 7.8 sekundi prije kraja samo da bi Damian Lillard uzvratio tricom za 116-115 5.0 sekundi prije isteka vremena. Potom je Marcus Smart promašio oba slobodna bacanja 3.5 sekunde prije zvuka sirene, no u preostalom vremenu Lillard je mogao samo baciti loptu prema obruču preko čitavog terena. Tatum je bo najbolji kod Celticsa sa 32 koša i devet skokova, dok je Lillard ubacio 28 poena uz 10 asistencija za Blazerse.

Boston je sa 29-26 peti na Istoku, dok je Portland sa 31-23 šesti na Zapadu.

Atlanta Hawksi su u posljednjoj utakmici večeri adigrali Toronto Raptorse sa 108-103 uz 23 ubačaja Bogdana Bogdanovića, dok je Raptorse predvodio Pascal Siakam sa 30 pogodaka. Atlanta je četvrta na Istoku sa 30-25, dok je Toronto 11. sa 21-34.

NBA rezultati

• Utah – Oklahoma City 106:96 Bojan Bogdanović igrao je 35:42 minuta za Utah i postigao 23 koša (šut za dva 5-11, trica 1-3, slobodna bacanja 10-10) uz 7 skokova i 1 asistenciju
  • Indiana – LA Clippers 115:126 Ivica Zubac igrao je za LA Clipperse 25:32 minuta i postigao 14 koševa (šut za dva 7-8) uz 7 skokova i 2 asistencije
  • Phoenix – Miami 106:86 Dario Šarić igrao je 17:56 minuta za Phoenix i postigao 13 koševa (šut za dva 4-4, trica 0-1, slobodna bacanja 5-5) uz 5 skokova i 2 asistencije
  • Minnesota – Brooklyn 97:127
  • Toronto – Atlanta 103:108
  • Charlotte – LA Lakers 93:101
  • Portland – Boston 115:116