SLAVLJE ZMAJČEKA

Počela ABA: Cibona stigla veliku razliku pa 'izgorila'

03.10.2014 u 23:22

Košarkaši Cibone prvi su ove sezone od hrvatskih predstavnika odigrali dvoboj ABA lige, no neće ga pamtiti po dobrome

Sezonu je otvorila Crvena zvezda uvjeeljivom pobjedom 85:55 u Beogradu protiv novajlije Levskog, a zatim je uslijedio dvoboj Cibone i Olimpije u kojem su gosti slavili sa 85:80 (21:19, 12:24, 25:22, 22.20). Cibona je, unatoč teškoćama, smjela koristiti svoje novopridošle igrače i započeti dvoboj s najjačim raspoloživim rosterom.

Nakon prve dvije minute Cibona je vodila s 5:0, a prednost su zadržali do početka drugog perioda kada je krenuo 'prvi val' ljubljanskih zmajčeka. Serijom 13:0 rezultatski su se odvojili i zadržavali između pet i deset poena prednosti sve do isteka treće četvrtine. Tada je uslijedilo novo blijedo razdoblje domaćina i Olimpija je pet minuta prije kraja vodila sa 78:61.

Kada se činilo da je gotovo, Cibona je neočekivano krenula u juriš i na krilima sjajnog Davora Kusa serijom 13:0 vratila uzbuđenje u završnicu. Ipak, nisu uspjeli dobro organizirati odlučujuće napade i Slovenci su ipak u zadnjih 20 sekundi izborili vrijednu pobjedu.

Cibonu su predvodili Blassingame (14 koševa, 11 asista), Jure Lalić (16 koševa, sedam skokova) i Jagodić Kuridža (15 koševa), a dobre role odradili su još Sirišćević (9) i Kus (svih sedam poena u završnoj seriji, pa peti prekršaj za samo 11 minuta na terenu); dok je u slovenskim redovima prednjačio Nikolov s 21 košem.

U subotu Cedevita gostuje kod Krke, a Zadar dočekuje Igokeu. U drugom kolu Cibona već u utorak dočekuje Zvezdu.