Pobjede Bayerna i Schalkea, gol Rakitića

• Zadnja izmjena 18.10.2009 10:31
  • Objavljeno 18.10.2009 u 10:31
Ivan Rakitć; Halil Altintop, Shalke 04, 2009-10

Izvor: Guliver/Getty Images / Autor: -

I bez trojice važnih igrača, minhenski Bayern stigao je do pobjede nad Freiburgom, a valja naglasiti i to da je naš Ivan Rakitić postigao vodeći pogodak za Shalke 04 u pobjedi od 2:1 nad Stuttgartom

Njemački nogometni velikan Bayern München i bez ozlijeđenih Francka Riberya, Arjena Robbena i našeg Ivice Olića slavio je na gostovanju protiv Freiburga 2:1. Pogotke za bavarski sastav postigli su Müller (42) i Du Ri Cha (69-autogol), dok je utješni gol za Freiburg zabio Reisinger u prvoj minuti sudačke nadoknade. Danijel Pranjić nije igrao za Bayern, dok je Ivica Banović odradio svih 90 minuta za Freiburg.

Schalke 04 je u derbiju kola na gostovanju pobijedio Stuttgart 2:1, a prvi pogodak za momčad iz Gelsenkirchena postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u 24. minuti. Rakitić je na terenu proveo 64. minute.

Köln kojeg vodi hrvatski stručnjak Zvonimir Soldo je slavio protiv Mainza 1:0, a Werder je bio bolji od Hoffenheima 2:0. Josip Šimunić je za goste odradio svih 90 minuta i pritom je dobi žuti karton, a  Jurice Vranješa nije bilo u Werderovu sastavu.

Na ljestvici vode Bayer Leverkusen i HSV sa po 21 bod, na trećem mjestu je Schalke (19), četvrti je Werder (18), a peti Bayern (15). Na začelju je i dalje Hertha sa svega tri boda.