serie a

Pjaca pokretač Fiorentine; zabio za vodstvo i asistirao

22.09.2018 u 20:19

Hrvatski nogometni reprezentativac Marko Pjaca bio je strijelac i asistent u 3-0 (2-0) domaćoj pobjedi Fiorentine protiv SPAL-a u susretu 5. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Pjaca je svojim prvim golom za svoj novi klub doveo Fiorentinu u vodstvo u 18. minuti iskoristivši veliku pogrešku gostujućeg braniča Faresa koji je promašio loptu u vlastitom petercu.

Štoviše, Fares je svojom nespretnom reakcijom čak i primirio loptu za Pjacu koji je preciznim udarcem s pet metara zatresao mrežu. Na 2-0 povisio je Milenković u 28. minuti da bi konačnih 3-0 postavio Chiesa u 56. minuti, prethodno je Pjaca uspio u kaznenom prostoru gostiju sačuvati loptu u svom posjedu u duelu s dva braniča SPAL-a da bi natrčali Chiesa zakucao loptu u mrežu.

Stoper Lorenco Šimić igrao je za SPAL od 57. minute.

Fiorentina je s nova tri boda stigla na drugo mjesto sa 10 bodova, koliko ima i treći Sassuolo, dok je SPAL na diobi četvrtog mjesta s Napolijem s devet bodova. Na vrhu je Juventus sa 12 bodova.

Ranije u subotu je bivši kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta, dok je aktualni reprezentativac Filip Bradarić bio na terenu do 78. minute u 0-2 (0-1) porazu Cagliarija na gostovanju kod Parme. Marko Pajač ostao je čitavu utakmicu na klupi Cagliarija.

Strijelci za Parmu bili su Inglese (20) i Gervinho (47).