PARALELKA U MOSKVI

Pinturault i Mancuso pobjednici paralelnog slaloma

21.02.2012 u 18:42

Austrijanac Marcel Hirscher preskočio je Ivicu Kostelića na vrhu poretka Svjetskog kupa skijaša. Na paralelnom slalomu u Moskvi osvojio je 30 bodova za plasman u četvrtfinale

Na jedinom natjecanju u Svjetskom kupu koje se održava po ''nokaut-sustavu'', Hirscher je u osmini finala pobijedio Rusa Horošilova, ali je u četvrtfinalu iznenađujuće izgubio od Francuza Alexisa Pinturaulta. Osvojio je 22-godišnji Austrijanac 30 bodova, te je za 12 bodova prestigao dosad vodećeg Ivicu Kostelića, koji se u Daruvarskim toplicama odlično oporavlja od ozljede i operacije desnog koljena, te bi se natjecanjima u Svjetskom kupu trebao vratiti u Kranjskoj Gori.

Nakon pobjede nad Hirscherom, Francuz Alexis Pinturault otišao je do kraja. U finalu je pobijedio Nijemca Felixa Neureuthera za 17 stotinki, čime je stigao do prve pobjede u Svjetskom kupu i 100 bodova. Neuteuther ih je osvojio 80, a u dvoboju za treće mjesto, pobjedu i 60 bodova odnio je Šveđanin Andre Myhrer, koji je bio bolji od Austrijanca Romeda Baumanna, koji se morao zadovoljiti s 50 bodova. Uz Hirschera, poraze u četvrtfinalu pretrpjeli su Francuz Steve Missillier, Austrijanac Mario Matt i Švicarac Beat Feuz.

Kao što smo spomenuli, u ukupnom poretku Ivica Kostelić sada zaostaje 12 bodova za vodećim Hirscherom, a od trećeplasiranog Švicarca Feuza ima 30 bodova više.

U ženskoj konkurenciji, Amerikanka Julia Mancuso pobijedila je u finalu Austrijanku Michaelu Kirchgasser za 54 stotinke. Treće mjesto osvojila je Amerikanka Lindsey Vonn, koja je pobijedila Njemicu Mariju Höfl-Riesch.

U ukupnom poretku uvjerljivo vodi Lindsey Vonn sa 1.502 boda, a druga je sa 1.024 bodova Slovenka Tina Maze, koja je u Moskvi ispala u četvrtfinalu.