wta zhengzhou

Petra Martić iskoristila prekid zbog kiše te se preokretom plasirala u četvrtfinale

11.09.2019 u 12:16

Hrvatska tenisačica Petra Martić (WTA-23.) plasirala se u četvrtfinale teniskog WTA turnira Zhenghzhou pobijedivši u drugom kolu Francuskinju Fionu Ferro 3:6, 6:1, 6:2 za sat i 42 minute igre.

Martić je izgubila prvi set nakon što joj je suradnica uzela jedan servis. Na početku drugog seta dolazi do prekida zbog kiše, a onda Martić preuzima kontrolu nad igrom, uzima Francuskinji dva puta servis i privodi ga kraju u svoju korist nakon 29 minuta igre.

U trećem setu je slična situacija, hrvatska tenisačica jednom gubi svoj servis, ali ga uzima Ferro tri puta za pobjedu.

Ovo je bio prvi međusobni susret između Martić i Ferro.

U četvrtfinalu će hrvatska tenisačica igrati protiv bolje iz ogleda između Latvijke Jelene Ostapenko i Bjeloruskinje Aryne Sabalenko. Protiv Ostapenko, trenutačno 75. tenisačice svijeta, Martić je do sada igrala dva puta i oba puta slavila, a protiv bjeloruske tenisačice, 13. na WTA ljestvici, u jedinom dosadašnjem susretu hrvatska je tenisačica izgubila.