GOLIJADA MODRIH

'Petarda' Dinama: Natrpao Folu i osigurao prolaz dalje!

16.07.2013 u 23:27

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Nogometaši Dinama ostvarili su uvjerljivu pobjedu u prvom dvoboju 2. pretkola Lige prvaka protiv SC Fole Esch iz Luksemburga. Slavili su 'modri' rezultatom 5:0

Jurčićeva momčad na odličan je način započela svoju avanturu u ovosezonskom izdanju elitnog klupskog nogometnog natjecanja. Visokom pobjedom u gostima u Luksemburgu poluamaterska Fola Esch je slomljena, pa će u uzvratu sljedeći tjedan Dinamu preostati tek rutinski odraditi posao do kraja i zatim čekati ždrijeb 3. pretkola Lige prvaka.

Dvoboj se sastojao od dva poluvremena Dinama: lošeg i dobrog. U prvom dijelu nismo vidjeli mnogo od nogometa. Uspavana zagrebačka momčad tek je dvaput zaprijetila putem Juniora Fernandesa, koji nije uspio svladati domaćeg golmana, da bi u 45. minuti Ademi pucao iz blizine nakon kornera, no domaći branič Kirch uspio je uz pomoć grede izbiti loptu iz gola.

Domaća momčad imala je nekoliko udaraca prema golu, no konačno je slomljena na početku drugog poluvremena, i to u samo pet minuta. Junak je ponovo bio Alžirac El Soudani koji je u 59. minuti opalio s ruba kaznenog prostora, a lopta se odbila od braniča i završila sretno u mreži.

Četiri minute kasnije Soudani je ponovo zabio s gotovo istog mjesta, ali ovaj put prekrasnim udarcem koji se od stative odbio u mrežu vratar Hyma. Odmah nakon toga, u 65. minuti, Alžirac se opet našao u izglednoj poziciji, dodao nesebično Čopu koji je poslao loptu u praznu mrežu.

U završnom dijelu utakmice Dinamo je dodatno uljepšao svoju pobjedu. Arijan Ademi preciznim je udarcem u 75. minuti zabio četvrti pogodak za Dinamo, da bi Junior Fernandes rutinski pogodio za 5:0, nakon velike greške domaće obrane koja mu je poklonila loptu.

Dinamo je mogao postići i šesti pogodak, no Kramarić je promašio čisti zicer u 80. minuti. Na kraju 5:0, sasvim dovoljno za zadovoljstvo Jurčića na otvaranju Lige prvaka…

Liga prvaka, 2. pretkolo:

SC Fola Esch - Dinamo 0:5 (Soudani 59, 63, Čop 64, Ademi 75, Fernandes 79)