HRVATSKA VEZA I PEH

Perišić zabio, Džeko greškom zaustavio Inter

19.03.2016 u 22:52

U derbiju 30. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma i Inter su odigrali 1-1, a pogodak za goste zabio je Ivan Perišić na asistenciju Marcela Brozovića

Hrvatski dvojac je doveo Inter u vodstvo u 53. minuti. Brozović je sjajno uposlio Perišića koji je pobjegao Diegu Perottiju i s desetak metara s lijeve strane precizno pogodio suprotni donji Szczesnyjev kut. Bio je to šesti Perišićev pogodak u prvenstvu ove sezone i druga Brozovićeva asistencija.

Roma je izjednačila šest minuta prije kraja susreta, a pogodak je postigao Radja Nainggolan na asistenciju Edina Džeke. bosanski napadač zapravo je pucao, no traljavo izveden udarac došao je u gužvi ravno na nogu Belgijanca koji ju je munjevito smjestio iza Handanovičevih leđa.

Roma je ovim rezultatom prekinula niz od osam uzastopnih pobjeda, dok je Inter već šesto gostovanje u nizu bez pobjede.

Brozović dodaje, Perišić zabija... Interisti slave u Rimu

U subotu su snage odmjerili i Empoli i Palerma, a dvoboj je završio bez golova. Mato Jajalo je odigrao cijeli susret za goste, dok Josip Posavec nije nastupio. Najbolju priliku na utakmici propustio je napadač Palerma Franco Vazquez koji je u 77. minuti izašao ispred Lukasza Skorupskog, ali je vratar Empolija obranio njegov udarac.