BUNDESLIGA

Perišić zabio dva u remiju, Bayernova 'petarda'

26.04.2014 u 17:58

Ivan Perišić nastavlja sa sjajnim igrama u posljednje vrijeme. U 32. bundesligaškom kolu tako je postigao dva gola u domaćem 2-2 remiju protiv Freiburga...

Wolfsburg je remijem makar privremeno propustio preskočiti četvrtoplasirani Bayer Leverkusen. Perišić je zabio u 3. i 70. minuti za vodstvo 1-0 i 2-1, a bili su mu to osmi i deveti ovosezonski gol. Isto tako, među strijelce se upisao u tri posljednja kola, a u tom je periodu postigao pet golova.

Prvi je gol Perišić zabio glavom na asistenciju Ricarda Rodrigueza, dok je drugi postigao udarcem desnicom, a asistent je bio Christian Träsch. Golove za Freiburg postigli su Admir Mehmedi i Marco Terrazzino. Perišić je za "vukove" odigrao cijelu utakmicu, dok je Ivica Olić zamijenjen u 82. minuti.

Bayern je bez Marija Mandžukića (na klupi svih 90 minuta) savladao Werder na Allianz Areni s 5-2. Izveo je Pep Guardiola jak Bayernov sastav, a u vrhu napada je Claudio Pizarro zamijenio Mandžukića. Upravo je peruanski napadač sjajno iskoristio priliku postigavši dva gola, a Bayern se usprkos rezultatski uvjerljivoj pobjedi morao dva puta vraćati iz rezultatskog deficita. Preostali strijelci za Bavarce bili su Franck Ribery, Bastian Schweinsteiger i Arjen Robben.

Domaće 2-0 pobjede upisale su Hertha i Mainz. Mainz je slavio protiv Nürnberga golovima Shinjija Okazakija i Christopha Moritza, dok su berlinskom klubu pobjedu donijeli John Anthony Brooks i Sami Allagui.

Posljednja subotnja utakmica odigrana na BayAreni između Bayer Leverkusena i Borussije Dortmund završila je podjelom bodova 2-2.

Zanimljivo je kako su svi golovi postignutih u prvih 45 minuta. Bayer je dva puta vodio golovima Larsa Bendera i Gonzala Castra, dok se Borussia uporno vraćala preko Olivera Kircha i Marca Reusa.