BUNDESLIGA

Perišić zabio dva Borussiji, a Lakić jedan Werderu

11.05.2013 u 18:18

Ivan Perišić je postigao dva pogotka za Wolfsburg u remiju protiv svoga bivšeg kluba Borussije Dortmund (3:3) u 33. kolu Bundeslige, a strijelac je bio i Srđan Lakić za Eintracht na gostovanju kod Werdera (1:1)...

Sjajan dan hrvatskih nogometaša u pretposljednjem kolu njemačkog prvenstva upotpunili su asistencijama Ivica Olić i Milan Badelj, a razloga za zadovoljstvo ima i Ivan Santini čiji je Freiburg došao u veliku priliku da u zadnjem kolu izbori plasman u kvalifikacije Lige prvaka.

Perišić je tijekom zime prešao iz Borussije Dortmund u Wolfsburg, ali je na premijerni pogodak u novom dresu, što zbog ozljeda što zbog slabije forme, morao čekati sve do ove subote i sudara protiv bivšeg kluba. Borussia je povela u petoj minuti preko Svena Bendera, da bi devet minuta kasnije "vukovi" izjednačili hrvatskom akcijom. Olić je dočekao loptu s lijevog krila i produžio je na drugu stativu gdje ju je Perišić dočekao i, unatoč čuvaru "na leđima", smjestio u mrežu. U 23. minuti Perišić je još malo zapaprio bivšoj momčadi, pucao je s više od 20 metara, lopta je zakačila jednog gostujućeg igrača, promijenila smjer i prevarila Romana Weidenfellera. Naldo je samo tri minute kasnije povećao na 3:1, ali sve to nije bilo dovoljno budući da je finalist Lige prvaka u samoj završnici s dva gola Marca Reusa izjednačio na konačnih 3:3.

Werder je u Bremenu poveo protiv Eintrachta u 22. minuti golom Kevina de Bruynea, a gosti su do izjednačenja došli u 51. minuti. Karim Matmour se možda nalazio u zaleđu kad je primio loptu, ali ga to nije omelo da je proslijedi do Lakića koji ju je iz blizine gurnuo u praznu mrežu. Dubrovčaninu je to četvrti pogodak otkad se u siječnju priključio klubu iz Frankfurta.

Nogometaši Bayerna su dugo slamali otpor bavarskog suparnika Augsburga, a bunker je napokon probio Thomas Müller u 69. minuti. Do kraja su pobjedu uvjerljivom (3:0) učinili Xherdan Shaqiri i Luiz Gustavo, a naš je Mario Mandžukić igrao do 70. minute. Nakon utakmice su Bayernovi nogometaši primili pehar za 23. osvojeni naslov prvaka u klupskoj povijesti.

Stuttgart je s dva pogotka Vedada Ibiševića iznenadio Schalke na Veltins Areni (2:1) i time napravio uslugu Freiburgu koji je također s 2:1 slavio u gostima kod budućeg drugoligaša Greuther Fürtha. Freiburg sada na petom mjestu ima samo bod manje od Schalkea protiv kojeg igra pred svojim navijačima u posljednjem kolu. Santini je ove subote igrao za Freiburg od 77. minute.

Spomenimo i da je HSV zadržao malu nadu za plasman u Europa ligu pobijedivši u gostima Hoffenheim s 4:1. Naš je Milan Badelj lijepom loptom pronašao Artjomsa Rudnevsa koji je u 88. minuti postavio konačnih 4:1. Badelj je odradio cijelu utakmicu za goste, dok Ivo Iličević nije ulazio u igru.

Borussia Mönchengladbach je s 4:2 slavila na gostovanju kod Mainza, a hat-trick je pritom upisao 20-godišnji Šveđanin hrvatskih korijena Branimir Hrgota. Prvi su to ovosezonski pogoci za mladića koji još uvijek teoretski može zaigrati i za hrvatsku reprezentaciju. Bivši mladi hrvatski reprezentativac Petar Slišković igrao je za Mainz od 66. minute.