U FINALU SUPERKUPA

Perišić u debiju donio pobjedu Borussiji

19.07.2011 u 22:22

Nogometaši Borussie Dortmund i HSV-a igrat će u finalu Liga Total kupa koji se održava u Mainzu. Aktualni njemački prvak je u polufinalu pobijedio Mainz 1:0 golom hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića, dok je HSV porazio Bayern Munchen 2:1

Utakmice su se igrale dva puta po 30 minuta igre, a Perišić je zabio gol u trećoj minuti drugog poluvremena. Novo Borussijino pojačanje na terenu je provelo cijeli susret.

U drugom dvoboju HSV je pobijedio Bayern 2:1, a oba gola za momčad iz Hamburga zabio je korejski reprezentativac Heung-Min Son (6, 30). Poraz Bavaraca ublažio je Kroos u 55. minuti.

Hrvatski reprezentativci Ivica Olić i Danijel Pranjić utakmicu su pratili s Bayernove klupe, dok Mladen Petrić nije konkurirao za momčad HSV-a zbog ozljede.

Utakmice za treće mjesto i finale igraju se već sutra.