• Zadnja izmjena 21.10.2009 11:50
  • Objavljeno 01.10.2009 u 23:06
Nikica Jelavić

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

U drugom kolu Europske lige i hrvatski nogometaši u stranim klubovima imali su istaknute uloge. Ivan Perišić zabio je izjednačujući pogodak za Club Brugge na gostovanju u Toulousu (2:2), dok je Nikica Jelavić bio strijelac za Rapid u remiju kod Celtica (1:1)

Novi hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić bio je strijelac za bečki Rapid koji je u 2. kolu skupine C Europske lige na gostovanju u Glasgowu odigrao protiv Celtica 1:1. Jelavić je doveo Bečane u vodstvo već u četvrtoj minuti utakmice, a na 1:1 izjednačio je Scott McDonald u 21. minuti. Jelavić je odigrao svih 90 minuta za Rapid.

Drugi reprezentativni napadač Mladen Petrić odigrao je 84 minute za Hamburger SV koji je na svom terenu u drugoj utakmici skupine C svladao Hapoel iz tel Aviva sa 4:2. Pogotke za HSV postigli su Berg (5, 12), Elia (40) i Ze Roberto (78), dok su strijelci za Hapoel bili Shechter (37) i Yeboah (62).

Gordon Schildenfeld odigrao je svih 90 minuta za Sturm koji je u utakmici skupine F na gostovanju kod Galatasaraya u Istanbulu igrao 1:1. Poveli su gosti preko Beichlera (45+1), a izjednačio je Baroš (63).

Ante Rukavina je u drugoj utakmici skupine F sudjelovao je u 1:0 pobjedi Panathinaikosa na gostovanju kod Dinama u Bukureštu od 67. minute. Jedini pogodak postigao je Karagounis (79).

Mladi hrvatski nogometaš Ivan Perišić donio je svom Club Bruggeu bod u utakmici 2. kola skupine J na gostovanju kod Toulousea pogotkom za 2:2 u četvrtoj minuti nadoknade utakmice. Club Brugge je vodio 1:0 pogotkom Akpale (52), domaći su preokrenuli rezultat golovima Sissoka (54) i Gignaca (83) da bi Perišić (90+4) postavio konačni rezultat.

Kapetan naše reprezentacije Darijo Srna igrao je do 75. minute za Šahtar koji je u Donecku u drugoj utakmici skupine J svladao Partizan sa 4:1. Šahtar je vodio 4:0 golovima Lomića (24:ag), Luiza Adriana (38), Jadsona (54) i Rakitskija (67), a na konačnih 4:1 smanjio je Ljajić (86).

Nikola Pokrivač odigrao je svih 90 minuta za Red Bull iz Salzburga koji je u utakmici skupine G na svom terenu svladao Villarreal sa 2:0. Ovom pobjedom Red Bull je izbio na vrh ljestvice s maksimalnih šest bodova, Lazio i Vallarreal imaju po tri, dok je Levski bez bodova.

Manuel Pamić odigrao je svih 90 minuta za prašku Spartu koja je u dvoboju skupine K izgubila na gostovanju kod FC Kopenhagena sa 0:1.

REZULTATI,

SKUPINA A:
Temišvar - DINAMO ZAGREB 0:3 (Badelj 8, Sammir 52, Morales 59)
Anderlecht - Ajax 1:1 (Legear 85 / Rommedahl 72)
TABLICA:
1. Anderlecht 2 1 1 0 3:1 4
2. Dinamo Zagreb 2 1 0 1 3:2 3
3. Ajax 2 0 2 0 1:1 2
4. Temišvar 2 0 1 1 0:3 1
SKUPINA B:
Slavia Prag - Lille 1:5 (Belaid 6:11m / Suchy 47:ag, Frau 71, Gervinho 85, 90, Souquet 88)
Valencia - Genoa 3:2 (David Silva 52, Žigić 56, Villa 82:11m / Floccari 42, Kharja 64:11m)
TABLICA:
1. Lille 2 1 1 0 6:2 4
2. Valencia 2 1 1 0 4:3 4
3. Genoa 2 1 0 1 4:3 3
4. Slavia Prag 2 0 0 2 1:7 0
SKUPINA C:
Celtic - Rapid 1:1 (McDonald 21 / Jelavić 3)
Hamburger SV - Hapoel Tel:Aviv 4:2 (Berg 5, 12, Elia 40, Ze Roberto 78 / Shechter 37, Yeboah 62)
Ventspils - Heerenveen 0:0
Sporting Lisabon - Hertha 1:0 (A. Silva 18)
Fulham - Basel 1:0 (Dan. Murphy 57)
Roma - CSKA Sofija 2:0 (Okaka 20, Perrotta 23)
TABLICA:
1. Fulham 2 1 1 0 2:1 4
2. Basel 2 1 0 1 2:1 3
3. Roma 2 1 0 1 2:2 3
4. CSKA Sofija 2 0 1 1 1:3 1
SKUPINA F:
Dinamo Bukurešt - Panathinaikos 0:1 (Karagounis 79)
Galatasaray - Sturm 1:1 (Baroš 63 / Beichler 45+1)
TABLICA:
1. Galatasaray 2 1 1 0 4:2 4
2. Dinamo Bukurešt 2 1 0 1 1:1 3
3. Panathinaikos 2 1 0 1 2:3 3
4. Sturm 2 0 1 1 1:2 1
SKUPINA G:
Levski - Lazio 0:4 (Matuzalem 22, Zarate 45+1, Meghni 67, Rocchi 73)
Red Bull Salzburg - Villarreal 2:0 (Janko 21, Tchoyi 84)
SKUPINA I:
BATE Borisov - Everton 1:2 (Lihtarovič 16 / Fellaini 68, T. Cahill 77)
SKUPINA J:
Toulouse - Club Brugge 2:2 (Sissoko 54, Gignac 83 / Akpala 52, Perišić 90+4)
Šahtar - Partizan 4:1 (Lomić 24:ag, Luiz Adriano 38, Jadson 54, Rakitski 67 / Ljajić 86)