POBJEDA LIVERPOOLA

Perišić ismijao Van Dijka, Tottenham nadoknadio 0:3, pa doživio hladan tuš

30.04.2023 u 19:51

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 34. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na Anfieldu svladao Tottenham Hotspur sa 4-3 (3-1), a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za prvi gol gostiju

Liverpool je nakon samo 15 minuta imao velikih 3-0 golovima Jonesa (3), Diaza (5) i Salaha (15-11m) te se činilo kako je dvoboj odlučen. No, u 40. minuti Perišić je prihvatio loptu na lijevom krilu, ismijao Van Dijka i zatim idealno poslužio Kanea (40) koji je smanjio na 3-1.

Son (77) je smanjio na 3-2, a Richarlison (90+3) je sredinom sudačke nadoknade uuz podosta sreće skrenuo ubačaj Korejca u mrežu za 3-3 i činilo se veliki preokret gostiju.

No, samo minutu potom Lucas Moura je kardinalno pogriješio, ostavio loptu Digu Joti (90+4), a Portugalac je potom ušao u kazneni prostor i pogodio suprotni kut za konačnih 4-3.

• +4
Liverpool - Tottenham, 30.4.2023. Izvor: EPA / Autor: Peter Powell

Perišić je igrao za Tottenham do 90. minute.

Liverpool je ovom pobjedom preskočio Tottenham na ljestvici, sada je peti sa 56 bodova, dok je Tottenham šesti sa 54, koliko ima i sedma Aston Villa.