GUBITNICI

Perišić asistirao u novom porazu Intera

17.10.2016 u 09:01

Milanski Inter već tri utakmice ne zna za pobjedu. Drugi poraz u nizu upisao je pred svojim navijačima, izgubio je od Cagliarija 2:1

Nogometaši milanskog Intera nastavili su razočaravati svoje navijače u ovoj sezoni izgubivši 1:2 na domaćem terenu od Cagliarija u susretu 8. kola talijanskog prvenstva.

Inter je čak i poveo u 56. minuti golom Joao Marija nakon odlične akcije hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića, koji je prošao po lijevom krilu i prizemnom loptom uposlio Portugalca na desetak metara od gola. Golman gostiju Storari uspio je obraniti prvi udarac Joao Marija, ali je ovaj natrčao na odbijanac i pospremio loptu u mrežu.

Ipak, u posljednjih dvadesetak minuta dogodio se preokret, prvo je Melchiorri u 71. minuti poravnao na 1:1, da bi Cagliari stigao do vodstva autogolom Handanovića u 85. minuti, a njega je lopta nakon ubačaja s desnog krila na gol-liniji pogodila u prsa i odbila se u mrežu.

Inter u prvom poluvremenu nije uspio iskoristiti ni kazneni udarac, s bijele točke u 26. minuti nije bio precizan Icardi

Perišić je za Inter odigrao svih 90 minuta, dok je Marcelo Brozović poraz odgledao s klupe.

Ivan Vargić
i Franjo Prce odgledali su 1:1 domaći remi Lazija protiv Bologne s klupe za pričuve. Gosti su poveli već u 10. minuti preko Helendera, a izjednačio je Immobile iz penala u sedmoj minuti sudačke nadoknade.

Genoa, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, na domaćem je terenu odigrala 0:0 s Empolijem, a od 34. minute je igrala s igračem manje nakon isključenja Lazovića

Fiorentina i Atalanta također su odigrali bez golova. U početnoj postavi domaće momčadi našla su se sva trojica hrvatskih nogometaša Nikola Kalinić, Milan Badelj i Hrvoje Milić. Reprezentativci Kalinić i Badelj odigrali su cijelu utakmicu, a Milić je zamijenjen u 59. minuti. Bila je ovo četvrta utakmica koju 'viole' nisu pobijedile (tri remija i poraz), a napadački su - s tek šest zabijenih golova u osam kola - treća najneefikasnija momčad Serie A.

U posljednjoj utakmici 8. kola Milan je kao gost u Veroni svladao Chievo 3:1.

Gosti su do prednosti od dva gola stigli preko Kucke (45) u posljednjoj minuti prvog i Nianga (46) u prvoj minuti drugog poluvremena. Slovenac Birsa (76) je prekrasnim golom iz slobodnog udarca vratio nadu domaćima u pozitivan rezultat, ali pobjedu Milana potvrdio je Bacca (90+3). Mario Pašalić je pobjedu Milana odgledao s klupe za pričuve.

Milan se s nova tri boda izjednačio s Romom na drugom mjestu ljestvice, oba sastava imaju po 16 bodova, pet manje od vodećeg Juventusa.