užario društvene mreže

Penal koji je razljutio goste; skupo plaćena zvijezda Uniteda napravila ono što je prije bilo strogo zabranjeno, oglasio se i Gary Lineker!

28.02.2020 u 08:58

Nogometaši Manchester Uniteda uvjerljivo su nadigrali belgijski Club Brugge 5:0 u uzvratnoj utakmici te su tako sa stilom izborili plasman u osminu finala Europske lige

Nakon što je Manchester United u Belgiji odigrao 1:1 ogroman pritisak osjećao se uoči uzvrata na Old Traffordu. Ali, taj pritisak je nestao već u 23. minuti kada je obrambeni igrač gostiju Simon Deli zaradio crveni karton zbog igranja rukom kako bi spriječio čisti gol (zaustavio je udarac Lukea Shawa!). Kazneni udarac je sigurno u vodstvo pretvorio Bruno Fernandes, a domaćin je do kraja poluvremena zabio još dva gola, a strijelci su bili Ighalo (34) i McTominay (41). U drugom dijelu među strijelce se upisao Fred (82, 90).

No, upravo je taj prvi gol iz penala, nakon gluposti braniča gostiju, postao hit na društvenim mrežama zbog netipičnog načina izvođenja. Bruno Fernandes, koji je u zimskom prijelaznom roku stigao iz Sportinga za 60 milijuna eura, uzeo je zalet i neposredno prije udarca po golu skočio je u zrak zamahnuvši nogama što je zbunilo golmana gostiju.

Na taj način je prevario golmana, ali je i podsjetio na stara pravila koja ovo nisu dozvoljavala napadaču. Prije je bilo kakva kretnja, zaustavljanja ili blefiranje bilo zabranjeno, a danas se eto može izvoditi i ovakav cirkus.

Naravno, igrači gostiju su se bunili, ali glavni sudac je priznao gol jer modificirana pravila ovo dozvoljavaju.

Odmah su uslijedili komentari nekih poznatih faca pa je tako legendarni engleski nogometaš Gary Lineker, koji godinama radi kao stručni komentator, napisao 'kako Portugalac nije napravio ništa pogrešno pri izvođenju i da je sudac bio u pravu što je priznao gol.'

Poznati engleski novinar Liam Canning na svom Twitter profilu napisao je 'kako igrač koji napravi nešto ovako mora biti hladan i imati velika jaja.'