U ZAGREBAČKOJ ARENI

Partizanu pobjeda u šokantnoj završnici

25.04.2010 u 16:38

Košarkaši beogradskog Partizana stiglu su do četvrtog uzastopnog naslova u regionalnoj NLB ligi. U prepunoj zagrebačkoj Arenio, gosti su slavili protiv Cibone 75:74 nakon produžetka

Cibona lovi svoj prvi NLB naslov, a Partizan već četvrti. Cibona također želi stići i do treće ovosezonske pobjede nad Partizanom, dok gosti iz Beograda žele uzvratiti jedinoj ekipi koju ove sezone još nisu pobijedili.

Po svemu sudeći, u punoj zagrebačkoj Areni, pred 15.600 ljudi, mogli bi gledati uzbudljivo finale, koje je ujedno repriza i prošlogodišnjeg jer su igrale iste momčadi. Nadajmo se da će i ovoga puta slaviti domaćin, jer lani se igralo u Beogradu, a pobjeda je pripala Partizanu.

CIBONA - PARTIZAN 74 : 75 (14:15, 17:16, 13:13, 16:16; 14:15)

- Bogdanović je donio vodstvo Ciboni, ali u općem slavlju gosti pogađaju tricu za pobjedu
 - gosti pogađaju dva slobodna bacanja; idu na 71:68 a Gordon promašuje napad; tomas tricom za 71:72
 - 50 sekundi prije kraja Vraneš promašuje oba slobodna bacanja; Cibona promašuje sljedeći napad; Roberts pogađa za 68:69 ali gosti bolje skaču i imaju još jedna napad
5' - Tomas s oba slobodna bacanja izjednačava 68:68
4' - Gordon prokreće rezultat za 66:65; Rašić tricom na 66:68
4' - Gordon smanjuje na 64:65
3'- Partizan povećava na 65:62

KRAJ ČETRVTE ČETVRTINE
10' - Cibona ima zadnji napad 3 sekunde prije kraja; Tomas promašuje za pobjedu
10' - Božiću peti prekršaj, Gordon pogađa jedno slobodno bacanje za 60:60
9' - u zadnjih minutu i pol Partizan ulazi sa 60:57; Bogdanović pogađa oba slobodna bacanja za 60:59
7' - Gordon opet tricom za 57:58
5' - Gordon tricom izjednačava na 54:54
5' - napokon još jedan 'cibos' pogađa, Andrić pogađa za 51:52
3' - Božić pogađa tricu za goste i preokret za 47:49; potom i za 47:52
1' - trica Udriha za 47:44;

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

9' - Tomas tricom za 44:44
6' - Cibona stigla do 'minus jedan' 41:42
- utakmica je nastavljena, a 'cibosi' su dobili krila
5' - u Areni je došlo do tučnjave; 'grobari' su se pojavili u Zagrebu te nasrnuli na redarsku službu; na kraju su zaštitu tražili na klupi s igračima Partizana, ali su protjerani iz dvorane
3' - tricom Kecmana Partizan otišao na 34:38
1'- Tomas doveo 'cibose' u vodstvo 33:31; Partizan izjednačava

KRAJ DRUGE ČETVRTINE
10' - Gordon precizan s linije slobodnih bacanja za 31:31
10' - kod Cibone su samo tri igrača (Romas, Gordon i Udrih) zabijali koševe, dok gosti imaju čak osmoricu koji su zabijali
8'- Cibona je zaigrala zonsku obranu, a gosti su pronašili dva napada; Gordon dovodi 'cibose' u vodstvo 25:24
6' - svojim 14 košem Tomas smanjuje na 23:24
5' - Tomas uspjeva održati 'vukove' u igri (19:24); Gordon polaže za 21:2; domaćini su 'stisnuli' u obrani a i atmosfera u dvorani je sve bolja
3' - Marko Tomas tricom vraća nadu 'cibosima' (17:22)
2' serijom 0:7 partizan je otišao na 14:22

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10' - blokada Andrića
9' - Udrih za Ciboninih 14:13; gosti također pogađaju za 14:15
8' - nova trica gostiju 9:12; Tomas opet uzvrača i opet tricom za 12:12
7'- trica Rašića za 7:9; Tomas izjednačuje na 9:9
6' - preokret Partizana i vodstvo 5:6
4' - Roberts postiže prve koševe za goste
3' - Vraneš radi već drugi prekršaj u napadu; Partizan i dalje bez koša; Gordonova trica za 5:0
2' - još uvijek bez koševa, greške na obje strane; a u trećem napadu marko Tomas pogađa za Cibonino vodstvo 2:0