ABA LIGA

Partizanov Nunnally tricom sekundu prije kraja srušio Split i rastužio pune Gripe

04.03.2023 u 20:33

Košarkaši Splita u susretu su 20. kola regionalne ABA lige kao domaćini u punoj dvorani na Gripama izgubili od Partizana sa 95:96 (24:27, 23:21, 24:23, 24:25).

Splićani su protiv favoriziranog suparnika odigrali ravnopravan dvoboj, no 1.5 sekundu prije isteka vremena James Nunnally pogodio je tricu i rastužio domaće navijače.

Split je tako ostao bez pobjede protiv Partizana u regionalnoj ligi, a bio je ovo 16. međusobni dvoboj ovih momčadi u tom natjecanju.

Na ulasku u posljednju minutu bilo je 93:90 za Partizan, no prvo je Dominik Mavra položio loptu kroz obruč uz prekršaj te je iz dodatnog slobodnog bacanja poravnao na 93:93.

U sljedećem napadu Partizana Shorter je izbio loptu Exumu pred istek vremena, a šut gostiju sa zvukom sirene nije stigao niti do obruča.

U posljednjem napadu Splita loptu je ponovno uzeo Mavra i polaganjem doveo svoju momčad u prednost 95:93 6.5 sekundi prije kraja.

Partizanu je ipak ostala minuta odmora nakon koje je odgovornost preuzeo Nunnally i pogodio tricu za preokret. Mavrina očajnička trica sa zvukom sirene nije bio niti blizu obruča.

Shannon Shorter postigao je 25 koševa za Split, Tyrell Nelson i Dominik Mavra su dodali po 22, dok su James Nunnally sa 18 i Dante Exum sa 15 ubačaja predvodili Partizan.