ABA LIGA

Partizan svladao Cibonu nakon novog trilera

25.02.2012 u 19:29

U susretu 19. kola regionalne ABA lige Cibona je na svom parketu poražena od beogradskog Partizana, ali tek nakon produžetka. Bilo je 83-77 za srbijanski sastav

'Vukovi' su u vrlo izjednačenoj utakmici na kraju ipak upisali poraz iako su imali posljednji napad u regularnom dijelu utakmice za pobjedu. Partizan je dobio prvu četvrtinu (18-13), Cibona drugu (19-13), pa Partizan opet treću (23-20), da bi se u posljednju minutu utakmice ušlo s minimalnom prednošću Cibone (68-67).

Tada je beogradski sastav imao čak tri napada zahvaljujući napadačkim skokovima i odbijanju lopte u aut od Ciboninih igrača. Na kraju je čudnom sudačkom odlukom Milan Mačvan dobio priliku sa crte slobodnih bacanja dovesti svoju momčad u prednost, ali je promašio prvo, a pogodio drugo za izjednačenje 17 sekundi prije kraja.

El-Amin Khalid preuzeo je posljednji napad na sebe, dobro izvrtio svog čuvara, ali je iz vrlo teškog šuta pogodio prvi obruč i utakmica je otišla u produžetak.

Tamo je na parketu postojala samo jedna momčad, što zbog neiskustva i pogrešaka Cibone, što zbog nekih kontroverznih sudačkih odluka. Beograđani su u dodanih pet minuta ubacili 15, a Cibona samo devet poena. Loša vijest za Cibonu je i ozljeda Kusa koji je napustio utakmicu zbog zadnje lože.

Ovom pobjedom Partizan je učvrstio mjesto među prve četiri momčadi koje nakon 26 odigranih kola idu na završni turnir, dok je ta kombinacija sada za Cibonu slabo izgledna.