KAKAV RARITET

Ovo što je Srbima uspjelo nitko nikada nije napravio u povijesti SP-a, ali ni to im nije bilo dovoljno za pobjedu

• D. S.
  • Zadnja izmjena 28.11.2022 14:19
  • Objavljeno 28.11.2022 u 13:54

Srpskmi nogometašima je na SP-u, u utakmici protiv Kameruna (3:3), uspjelo nešto što nije niti jednoj reprezentaciju u povijesti ovoga natjecanja, ali…

Podsjećamo, poveo je Kamerun golom Jean-Charlesa Castelletta (29), no Srbija je preokrenula s dva gola u sudačkoj nadoknadi koje su postigli Strahinja Pavlović (45+1) i Sergej Milinković-Savić (45+3). U nastavku je Aleksandar Mitrović (53) povisio na 3:1 samo da bi Vincent Aboubakar (63) i Eric Maxim Choupo-Moting (66) s dva gola u tri minute postavili konačnih 3:3.

U susretu ove dvije reprezentacije dogodio se raritet, jer nikada niti jedna nacionalna vrsta nije zabila dva pogotka u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Baš nikada kada su u pitanju Svjetska prvenstva!

Srbiji je danas uspjelo, ali bez obzira na to 'Orlovi' nisu osvojili tri boda te se nalaze u teškoj situaciji u skupini. Treba im pobjeda u zadnjem kolu protiv Švicarske, ali isto tako ne ovise samo o sebi.