Logo (1)

ep u rukometu

Ovo nije šala, ali ni nogomet; Portugalci su nakon Francuza sredili i Šveđane te ostali u igri za plasman u polufinale

• Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 17.01.2020 22:22
  • Objavljeno 17.01.2020 u 22:22

Donedavno b i ovo spadalo u vrhunsku senzaciju, no sad je sigurno da se rukometna karta Europe mijenja. Tako su rukometaši Portugala, nakon što su u prvome krugu EP-a dobili Francuze, sada pobijedili i Švedsku u Malmöu 35:25 u utakmici drugog kruga na Europskom prvenstvu

Portugal je na otvaranju poveo 2:0, ali Šveđani su ubrzo uzvratili, pa se do sredine prvog poluvremena igralo gol za gol.

Ipak, Portugalci rade prvu značajniju razliku. U 19. minuti golom Magalhaesa dolaze do tri razlike (11:8), imali su i plus četiri u jednom trenutku, a na odmor ipak odlaze sa tri gola prednosti, 15:12.

U nastavku susreta Portugal je odigrao sjajno. Izabranici Paula Pereire igrali su fantastično, a Švedska nije imala pravi odgovor na igru protivnika.

Prednost Portugala rasla je konstantno i na kraju je ova reprezentacija zaslužena stigla do pobjede koja ju ostavlja u igri za plasman u polufinale.

• +3
BiH - Portugal, 2. kolo, skupine D, Euro 2020. Izvor: EPA / Autor: OLE MARTIN WOLD

Svi rukometaši koji su dobili šansu u reprezentaciji Portugala igrali su odlično. Najefikasniji su bili Fabio Magalhaes, Ferraz i Rui Silva s po šest golova

Kod Švedske Pettersson i Nilsson su zabili po četiri gola.