MAJSTORIJE ZA PAMĆENJE

Osijekov Ukrajinac igra kao Brazilac: Strašnim golovima uništio Istru!

15.04.2017 u 20:55

U posljednjoj utakmici 28. kola MAXtv Prve lige Osijek je kod kuće pobijedio Istru rezultatom 2:0, zahvaljujući prekrasnim golovima Dmitra Lope...

Osijek je definitivno najugodnije iznenađenje ove sezone MAXtv Prve lige, a potvrdio je to i ove subote, novim trijumfom kojim je zadržao treće mjesto i nastavio prkositi Hajduku kojem i dalje uporno bježi na ljestvici.

Momčad koju iznimno uspješno vodi Zoran Zekić u Gradskom vrtu prilično je lako svladala Istru, a apsolutni junak susreta bio je Ukrajinac Dmitro Lopa koji je fantastičnim golovima dotukao protivnika.

Već u 8. minuti Lopa je prošao lijevom stranom, promiješao obranu Istre i preciznim udarcem u suprotni kut doveo Osijek u vodstvo.

Osijek - Istra 1:0 (Lopa 8) Autor: YouTube

U 25. minuti zabio je na još ljepši način, u stilu Mesuta Özila koji je slično jesenas protiv Ludgoreca zavaljao braniče i zatim mirno poslao loptu u mrežu. Inače je takva realizacija zapravo specijalnost Brazilaca, kakva se često može vidjeti u njihovom prvenstvu, a posebno su to dobro radili Romario i Pele.

Osijek - Istra 1:0 (Lopa 25) Autor: YouTube

Lopa je ovim golovima stigao do brojke od sedam golova u MAXtv Prvoj ligi ove sezone.

Do kraja susreta Istra je pokušala uzvratiti i imala je izglednih prilika, no realizacija je izostala pa su Osječani upisali novu pobjedu kojom i dalje ostaju tri boda ispred Hajduka. Istra je i dalje na petom mjestu, a u sljedećem kolu u Puli dočekuje vodeću Rijeku...

Osijek - Istra, izjave trenera Autor: YouTube