MAXtv PRVA LIGA - 11. KOLO

Osijek pregazio Zadar i pobjegao s dna tablice

04.10.2014 u 16:50

Nogometaši Osijeka prekinuli su niz od četiri utakmice bez postignutog gola, te nakon tri poraza i jednog remija - napokon i pobijedili. 'Žrtva' Rukavinine momčadi bio je Zadar koji je poražen sa 4:1

U derbiju začelja, Osijek je puno bolje ušao u utakmicu. I nakon prve prilike Zadra u prvoj minuti, do kraja poluvremena, domaćini su posve zagospodarili terenom. Zabili su u tom dijelu čak i tri gola, no prvog, iako se činilo da je regularan, sudac Mlakar je poništio. Zato u 29. minuti nije imao probelma, jer Jasmin Mešanović je zabio posve regularan gol.

Do kraja tog poluvremena domaćini su zabili još jednom, ali taj je poništen posve opravdano.

U drugom poluvremenu Zadar je krenuo po izjednačenje, a već u 47. minuti Jure Jerbić opasno je zaprijetio domaćinima. Međutim, Filip Lončarić dobro je pratio njegov skok i udarac te uhvatio loptu u naručje. No, ni Osijek se nije mirio s tim minimalnim vodstvom.

Matas je u 50. minuti probio desnu stranu, ubacio pred gol gostiju, a Mešanović opet poentirao za vodstvo 2:0. Jasmin Mešanović svoju dobru igru skoro je okrunio i trećim golom, ali njegov udarac u 54. minuti ipak nije bio dovoljno precizan.

U 61. minuti Osijek je prakitči riješio utakmicu, jer vodio je već sa 3:0. Novaković je nakon gužve primio loptu na 7, 8 metara i zabio za, u tom se trenutku činilo, nedostižnu prednost.

Ipak, tračak nade gostima vratio je Frane Ikić u 65. minuti, nakon što je glavom poentirao s nekih 11 metara.

Imali su potom obje momčadi još nekoliko dobrih prilika, aposebno vrijedi sitanutu Terkešovu u 79. minuti kada je mogao posve vratiti Zadar u igru.

I onda kad se već očekivao kraj, Baraban je u 85. minuti dobro ispratio Barišićevo ubacivanje s lijeve strane i poentirao za konačnih 4:1. I bijeg Osijeka s dna tablice, odnosno drugi uzastopni poraz Ćire Blaževića otkad je sjeo na klupu Zadra.

Osijek - Zadar 4:1
Istra 1961 - Split 19:00