šokirani 'modri'

Osijek na Maksimiru dobio Dinamo i zakomplicirao završnicu prvenstva

18.04.2018 u 20:27

U derbiju 30. kola Hrvatski Telekom Prve HNL nogometaši Osijeka na Maksimiru su slavili protiv Dinama 1:0 golom Gabrijela Bobana

Osječani su slavili u derbiju i nanijeli lideru prvenstva tek četvrti poraz u dosadašnjem dijelu sezone. Bila je to tek treća gostujuća pobjeda Osijeka, a za nju je najzaslužniji golman Marko Malenica, koji je obranio sve pokušaje zagrebačke momčadi.

Osijek je hrabru igru u prvom dijelu konkretizirao pogotkom u 15. minuti nakon lijepe akcije u kojoj je Marić pronašao Gabrijela Bobana, kome s tri metra nije bilo teško pogoditi mrežu. Nije nevažno spomenuti kako je to bio jedini udarac Osijeka u okvir gola Dinama na cijeloj utakmici...

Autor: youtube

Zagrebački sastav je potom bio puno opasniji, ali golman Malenica dvaput zaustavlja Ćoričeve udarce, dok su Rrahmani i Soudani bili neprecizni. U 84. minuti junak dvoboja Malenica brani i udarac Gojaka iz blizine,

• +16
Dinamo - Osijek 0:1, 30. kolo HT Prve lige, 18.4.2018. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Dinamo vodi s 66 bodova ispred Hajduka, koji ima 58, i ima priliku da, ukoliko večeras na Poljudu svlada Cibaliju, dođe na svega pet bodova lideru. Osijek je ostao četvrti s 52 boda.

Pred 1000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Bebek iz Rijeke.

Strijelac: 0:1 G. Boban (15)

Rudeš-Lokomotiva1:2
Dinamo Zagreb-Osijek0:1
Hajduk-Cibalia20:00