MAXtv PRVA LIGA - 15. KOLO

Osijek iz penala do tri boda i trećeg mjesta

08.11.2016 u 08:20

U drugoj utakmici subotnjeg rasporeda 15. kola MAXtv Prve lige, Osijek je na svom stadionu dočekao Slaven Belupo i pobijedio ga s 1:0

Gosti iz Koprivnice došli su u Osijek osokoljeni pobjedom nad Istrom i prekidom niza od čak 11 utakmica bez pobjede. Domaćinima se pak ukazala prilika vratiti se na treće mjesto jer Rijeka je na Rujevici zaustavila Hajduka.

I krenuli su Zekićevi igrači puno bolje u utakmicu te su već u 5. minuti imali priliku preko Baraća. Međutim, Goran Blažević, nako 'popravnog' uspio je zaustaviti loptu i spriječiti rano vodstvo domaćih.

Nakon te prilike većih uzbuđenja nije bilo, barem do same završnice prvog dijela. A tada je svoje prste upleo i sudac Bruno Marić, koji se nakon nekoliko tjedana odmora, zbog napada još uvijek nepoznatih počinitelja u Stobreču početkom listopada, vratio na nogometne terene. Naime, on je jedan start Muse na Arsenića ocijenio kao prekršaj i pokazao je na bijelu točku. Gosti su se ljutili, ali uzalud.

S 11 metara precizan je bio Antonio Perošević, koji je tako doveo Osijek u vodstvo.

U nastavku smo vidjeli nešto više i od gostiju iz Koprivnice, a trener Kopić sigurno će žaliti zbog promašaja Brazilca Arauja dos Santosa Hebera! Dobio je odličnu loptu na peterac s lijeve strane i loše zahvatio loptu, iako ju je trebao tek gurnuti u gol domaćina.

Novu prigodu za izjednačenje u 76. minuti propustio je Ivanovski jer s desetak metara, po sredini gola, loptu je poslao 'pod oblake'.

Priliku da riješi pitanje pobjednika u 81. minuti imao je Vojnović, no njegov je udarac bio pretraljav pa je Blažević bez probelma zaustavio loptu i ostavio svoje suigrače 'na životu'.

Novu opasnost vidjeli smo u 83. minuti kada je Christensen prekrasnim udarcem gađao desni gornji kut Osijekova gola. Međutim, Mikulić se ispružio koliko je dugačak i izbio loptu u korner.

Do kraja su gosti još više krenuli u rizik, ali rezultatske promjene nije bilo pa je Osijek s nova tri boda preskočio Hajduk i zauzeo treće mjesto.

Rijeka Hajduk 2:1
Osijek Slaven Belupo 1:0