17.05.2014 u 18:50

• +25

MAXtv 1. HNL, 36. kolo

Izvor: Pixsell / Autor: Jurica Galoić

Na dnu prvoligaške tablice vladale je potpuna neizvjesnost, a od ispadanja strahovale su čak četiri momčadi. Najneizvjesnije bilo je u Osijeku, gdje je Dragovoljac do 83. minute vodio i osiguravao prvoligaški status. A onda je barišići za bio za konačnih 1:1 i potpuni preokret. U dodatne kvalifikacije, protiv Cibalije, otišao je Slaven belupo, koji je izgubio od Rijeke 2:0

ZADAR - ISTRA 1961  1:0

RIJEKA - SLAVEN BELUPO 2:0

OSIJEK - HRVATSKI DRAGOVOLJAC  1:1

KRAJ UTAKMICA

90' - KRAJ I U OSIJEKU
90' - kraj i u Stanovima; pobjeda Zadra
90' - GGOOLLL - Krstanović zabio za 2:0 Rijeke protiv Slaven Belupa; kraj na Kantridi
88' - maksimalna neizvjesnost u Osijeku; pogodak jednih ili drugih mijenja situaciju
83' - GGOOLLL - Josip Barišić pogađa za Osijekovo izjednačenje; tek je ušao i pogodio važan pogodak; Mišićev ubačaj s desne strane a barišić glavom s 11, 12 metara
79' - odličan udarac Ugarkovića, no samo u vanjski dio mreže
75' - Osijek pokušava na sve načine stići do gola vrijednog o(p)stanka u prvoj ligi
73' - Krstanović puca s 15-tak metara, ali Picak je siguran
70' - iskosa s lijeve strane, s 14 metara, lopta je prošla pokraj vratnice nakon udarca Mišića
69' - Osijek pritišće svim silama
68' - Cesarec je u padu dohvatio loptu glavom, međutim nova neiskorištena prilika Osijeka
67' - Šorša opet u kaznenom prostoru gostiju, ali opet - ništa od izjednačenja
61' - Šorša je pao u 16-ercu Dragovoljca, ali sudac Marić nije dosudio ništa
54' - GGOOLLL - Rijeka vodi protiv Slaven Belupa; Krstanović je bio strijelac; domaćini imali puno prigoda, Mujanović oteo jednu loptu i dodao do visokog centarfora koji je s 18 metara poentirao za vodstvo

52' - Sharbini ubacio, Lešković pucao ali netko je zaustavio loptu
46' - Mujanović u dobroj prigodi
46' - počela su druga poluvremena

45'+2  - kraj prvih poluvremena
36' - Jonjić je imao idealnu priliku za Osijek, ali glavom puca i pogađa vanjski dio mreže
36' - GGOOLLL Zadar vodi protiv Istre; Jure Jerbić je strijelac, koji je glavom spremio loptu u mrežu nakon ubačaja iz kuta

36' - Močinić je pucao s 10-tak metara, ali Edson je uspio blokirati udarac domaćeg igrača
32' - slobodnjak za Zadar, no ubačaj Hrgovića Dreven mirno hvata
31' - prigoda za Rijeku, ali Jugovićev ubačaj čisti obrana gostiju
29' - Istra je opasna u Zadru, posebice nakon prekida;
25' - na Kantridi utakmica bez pravih prigoda
20' - GGOOOLL - lopta iskosa s lijeve strane za vodstvo Dragovoljca - Ivan Božić glavom pogađa za 0:1

19' - Škorić ušao u 16-erac gostiju, ali umjesto udarca, ubacio je a njegovi su suigrači ostali u zaleđu
15' - Zadar kontrolira igru, Neretljak puca iz daljine, ali bezopasno
11' - Osijek u ofenzivi; ali stoperi domaćih izbacili su loptu u gol-aut
13' - prilika za Zadar, slobodnjak; Hrgović pucao s 18 metara ali je Dreven bio siguran
10' - Dragovoljci prijete Osijeku; Doležal je tražio Božića
9' - Heister je došao pred gol Zadra, ali još jedna prilika gostiju je ostala neiskorištena
8' - Istra zaprijetila gostima, ali vratar Matković čisti gužvu
6' - prepuni 'Gradski vrt', oko 7000 navijača,drhti zbog svog Osijeka5' - Rijeka je još uvijek 'opijena' nakon osvojenog Kupa, no 'bijeli' s Kantride nemaju popusta a prvi ozbiljniju priliku imao je Krstanović
4' - slobodnjak za Osijek, ali Čović je bio oprezan na golu gostiju
3' - Istra je posve rasterečena, pa je pritisak Zadra posve razumljiv; Milinova momčad pritišće od prve minute