Osijek je u šestom kolu Supersport HNL-a stigao do prve ovosezonske pobjede.
Osiječani su na Opus Areni s uvjerljivih 4:0 svladao Vukovar. Međutim, nema puno vremena za slavlje u redovima Osijeka jer slijedi jako težak raspored.
Nogometaše Osijeka čeka zahtjevno razdoblje u kojem će čak šest puta zaredom igrati u gostima. U toj seriji Bijelo-plavi će odraditi pet prvenstvenih utakmica i jedan Kup ogled, a postoji i mogućnost sedme uzastopne gostujuće utakmice. Naime, ako izbace Uljanik u 1/16 finala Kupa, u osmini finala čeka ih Varaždin, također na svom terenu. Točan termin još nije određen, ali mogao bi se uklopiti u razdoblje kada će Osječani igrati izvan Opus Arene.
Razlog ovako dugačke serije gostovanja jest zamjena travnjaka na stadionu u Osijeku. Prvotno se planirala provesti na kraju prošle sezone, no zbog kvalifikacijskog dvoboja Hrvatska – Češka, koji je u lipnju odigran na Opus Areni, te nepovoljnih vremenskih uvjeta, odluka je pala da se novi travnjak postavi sredinom rujna, kada su uvjeti za rast i ukorjenjivanje trave povoljniji.
Dodatno, na Pampasu su imali loše iskustvo s promjenom travnjaka na pomoćnom terenu u lipnju, kada je hibridnu podlogu napala bakterija i bilo je potrebno više vremena da se teren oporavi. Takav rizik sada si ne mogu priuštiti.
Plan je da novi travnjak bude spreman do 2. studenoga, kada Osijek dočekuje Varaždin – što će ujedno biti i njihov prvi domaći susret nakon duge serije gostovanja.