ovog je ipak malo previše

Ogorčenje u Rimu; Slovenac Skomina 'skrojio' finale

03.05.2018 u 08:42

Nogometaši Liverpoola igrat će u finalu Lige prvaka, nakon što su u Rimu uspjeli sačuvati prednost od 5.2 iz prve utakmice. Uzvratni dvoboj završio je pobjedom Rome 4:2, ali i uz konstataciju kako je sudac Damir Skomina itekako utjecao na rezultat

Ljubitelji nogometa, i to ne samo u Rimu i Italiji, ogorčeni su na pogreške suca Damira Skomine, a koje su itekako utjecale na rezultat uzvratnog dvoboja Rome i Liverpoola.

Naravno, po društvenim mrežama pišu se brojni komentari, ali složni su svi kako je slovenski sudac oštetio Romu, odnosno pomogao Liverpoolu na putu prema finalu.

Od situacija koje se najčešće spominju su ona i 49. minute kada je pred gol gostiju sam izbio Edin Džeko, a vratar Loris Karius ga je srušio u svom kaznenom prostoru.

Skomina se u toj situaciji 'izvukao' što je označio zaleđe prije nego je došlo do spornog kontakta.

• +8
Uzvratna utakmica polufinala LP-a: Roma - Liverpool Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

I dok se taj previd još može i opravdati, situaciju iz 62. minute, pri rezultatu 2:2 kada je Alexander-Arnold rukom blokirao udarac El Shaarawyja, posve je čista i ništa drugo osim penala Slovenac nije mogao svirati.

Međutim, opet je izostala njegova reakcija.